Грошова допомога, робочий стаж та збереження робочого місця: які соціальні гарантії є у призовників
Про це повідомляє прес-служба ХОДА.
При призові громадянам виплачується грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2016 році – 2,9 тис. гривень), що передбачено статтею 21 Закону, а порядок виплати визначено постановою КМУ від 12.08.2015 №587 «Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу»).
Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.
Відпустка військовослужбовцям строкової служби (за весь період проходження військової служби) надається тривалістю 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не раніш як за 3 місяці проходження ними строкової військової служби.
За ними, як і за мобілізованими та контрактниками зберігається робоче місце та середній заробіток (відповідні зміни були внесені до ст. 119 Закону України «Кодекс законів про працю України»у 2015 році).
Військовослужбовці строкової військової служби перебувають на повному державному утриманні. Вони розміщуються в казармах (на кораблях) згідно із Статутом внутрішньої служби Збройних сил України, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу (літньою та зимовою) згідно зі встановленими нормами.
За ними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
При звільненні військовослужбовцям строкової військової служби виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1232 – до 1960 грн) залежно від військового звання і посади.