Геометрія в саду (фото, відео)
Родзинкою техносаду передусім є використання сучасних матеріалів. Зачасту пейзаж навколо будинку перетворюється в прекрасний полігон із скляних колб з камінцями, які чергуються з незвичними декоративними стриженими чагарниками різноманітної геометрічної форми.
А ще в такому саду дуже багато дерева і каміння. З них, зазвичай, створюють цікаві конструкції та аксесуари. Звісно, тільки в симбіозі з рослинами. Для того щоб відчути музику контрастів! А вони, ці контрасти, в цьому стилі відчутні в усьому! І в різноманітних клумбах з насипом скляних гранул, і в декоративних міні-водоймах, водоспадах або фонтанах зі дзеркальними блискучими конструкціями.
Кольорова палітра присадибного хай-тека – це окрема тема, що доволі різноманітна. В ній поєднуються відтінки всіх кольорів та тонів, починаючи від сріблястого, синього та фіолетового, до яскравих акцентних тонів: червоного, помаранчевого та чорного. Оригінальності технопейзажу нема меж. Але більш за все унікальні в цьому ландшафті доріжки та майданчики. В них і полягає вся сутність геометричних рішень. Доріжки частіше за все бувають прямі або зигзагом, іноді вони заокруглені прямим колом. Майданчики – це взагалі поле для фантазії дизайнера. Їх обігрують по-різному: вони можуть бути і з різнобарвних камінців, і з полірованих поверхонь, і просто з бетону.
Освітлення – теж один з найголовніших елементів техностилю. В ньому доречні навіть дуже неймовірні світильники, які тільки існують у світі. Вони підсвічують все: і воду у водоймі, і чагарники, і конструкції зі скла та дзеркал. Тобто, якщо во хочете насправді зрозуміти, що таке хайтеківський ландшафт, уявіть собі, що ви опинилися в дзеркальній студії, яка всіяна різноманітними лампочками, що випромінють світло будь-якого кольору. Дуже часто в такому саду використовують комп’ютерні диски. Ними прикрашають і перегородки, і квітники, і скульптури, і лавочки, і техноальтанки і навіть барбекю. І тоді з усіх цих атрибутів саду народжуються оптичні ілюзії. А в них – стільки нового, прихованого та невідомого. Наче потрапляєш в атмосферу інших цивілізацій та світів космічного простору.
Дуже важливі в цьому стилі і рослини, як декоративні, так і плодові. Це можуть бути і сади папороті, і туї, і кипарисів, як у японському садику, і просто алеї плакучих беріз або червоних барбарисів. А ще тут можна зустріти злаки, тому не дивуйтеся, якщо поряд зі строгими хвойними блакитними ялинками ви натрапите на міні-лани із пщеницею та житом.
Часто техноландшафт поєднує в собі все нестандартне, незвичайне, навіть дивакувате. Але найбільш головне в цьому стилі – це фантазія дизайнерів. З нею вони можуть створити все що завгодно. Порою дизайнери вчиняють так, наче ті дивакуваті садівники з усім відомої казки Льюїса Керолла. Коли Аліса потрапила в дивовижний сад за маленькими дверцями, ці фантазери –садівники фарбували білі троянди в червоні кольори.