Харків помаранчевий

Злий Намордник  |  Четвер, 17 вересня 2020, 13:44
А може червоний, жовтий, зелений чи сіро-буро-малиновий. Різниці вже ніякої.
Харків помаранчевий

Походу, з карантином покінчили вже й на вищому рівні. Тихою сапою, не афішуючи. Бо боротися з ковідом не в змозі. Принаймні, зусиллями нинішнього безпорадного уряду (як, втім, марні його «зусилля» й в усіх інших аспектах соціально-політичного життя).

«Делегувавши» відповідальність з однієї голови на інші, місцеві, Кабмін розписався у власній імпотенції вустами такого ж міністра охорони здоровья Максима Степанова (котрого «злі язики» влучно охрестили «печальним прессекретарем коронавіруса», бо окрім зачитування цифр кількості захворілих більше від нього ніякої користі). Чергової п'ятниці, 17 вересня, Степанов у властивій йому трагічній манері розповів про чергові зміни в поділі регіонів на зони карантину за рівнем епідеміологічної безпеки. Розповів навіть не на офіційному брифінгу, а в розважальному ранковому ефірі телебачення.    

Так от. Відтепер рішення про посилення карантину прийматиметься тільки спільно з місцевими комісіями і тільки в разі перевищення у 5 разів середнього по країні рівня захворюваності COVID-19. Ага, як у тому старезному анекдоті: температура в середньому по лікарні. (Про те, що в людей можуть бути й інші болячки, навіть не згадують.) Кабмін змінив умови поділу регіонів на зони карантину за рівнем епідеміологічної безпеки. Нові умови, за яких райони потрапляють в червону зону: якщо в спеціальних лікарнях протягом 5 днів зайняті більше 75% ліжок (до цього було, наскільки пам'ятається, 50% відсотків, і не 5 днів, а постійно); якщо за 14 днів рівень захворюваності на 100 тисяч населення в 5 разів перевищувати середній по країні. Отак підняли соціальні стандарти!

Прибрали пункт про обов'язкове закриття шкіл і дитячих садів у червоній зоні, прирівнявши її до трьох інших. Тобто, якщо у конкретній школі пішли на самоізоляцію, то просто закривається весь навчальний заклад на два тижні. Незалежно від зони.

Робота транспорту тепер також буде регулюватися загальним рішенням державної та регіональної комісій. Скасована норма, що в громадському транспорті можуть бути зайняті лише 50% сидінь. Тобто жорстких обмежень з перевезень пасажирів не передбачається навіть в червоній зоні.

Степанов зазначив, що нові правила зонування країни не вплинуть на збільшення або зменшення кількості регіонів в тій чи іншій зоні, адже самі критерії поділу не змінилися.

Та в принципі, не змінилося нічого. І однозначно точно нові правила аж ніяк не вплинуть на розповсюдження коронавірусу, котрий живе своїм, незалежним від зусіль влади життям. Станом на 17 вересня в Харківській області виявлено 13 тисяч 915 випадків коронавируса. За добу COVID-19 підтвердили у 483 жителів. Це якщо вірити даним коронавирусної мапи на сайті РНБО України. А обласний лабораторний центр видає іншу цифірь: 390. В обладміністрації, яка першою опублікувала інформацію лабцентра, пояснили, що розбіжність пов'язана зі збоєм в програмі обміну даними, яку використовує МОЗ. В результаті дані в зведенні ЦОЗ за попередню добу виявилися нижчими, ніж передав лабцентр, і різницю додали в статистику за минулу добу. Отакої! Як казав Михайло Жванецький, «непереводимая игра слов есть непереводимая игра дел». Взагалі наводить на роздуми: звідки всі ці «лячні» цифри беруться? Чи не з люстри у залі Верховної Ради, часом?..

Проблема «борців з коронавірусом» в тому, що люди нічого не забувають. І бачили як одним (міністру, санлікарю, президенту etc слугам народу) зовсім не обв'язково дотримуватися карантинних обмежень, при тім, що самому народу вішають на вуха «страшилки» про каральні заходи у разі відсутності намордника чи присутності не там, де належить. А народ уже давно «поклав» на карантин, закінчивши його кожен для себе індивідуально ще навесні. І хай вони там малюють зони, якого хочуть кольору – можуть самі собі намалювати, огородиди «колючкою» (ще й напругу підключити) і жити там довічно. Тим більше, самі ж придумали платні камери в СІЗО, – зловтішається народ...

Черговий провал уряду в боротьбі з епідемією, схоже, «по барабану» й самому уряду. Авже ж! Є справи важливіші за епідемію. Вибори ж стартували. І, до речі, оцей самий міністр Степанов, відчуваючи близький кінець своєї міністерської кар'єри, намилився в мери Одеси (чи кудись там в облраду)! Ха-ха! Одесити знають цього перця на посаді губернатора Одещини. От тільки пригадати плоди його праці не можуть. Тепер на чолі МОЗ він вправляється у заборонах і зонуванні, поглинаючи сотні мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом без будь-якого наочного результату. Зате з помітною активністю в соцмережах і на телеканалах.

До речі, його заступник – головний санітарний лікар Ляшко – теж помічений за аналогічним біганням по телеканалах. Особливо, останніми тижнями. Ще на навесні цей «цінний» кадр, ляпаючи наліво і направо всяку фігню, заїкнувся про те, що не проти піти в президенти. М-да... Цілком як і належить у дурдомі: хто перший надів халат – той і лікар.

Природу походження і логіку поширення COVID-19 ніхто поки не пояснив. Вакцину, попри обіцяний Зеленським $1 млн, ніхто не винайшов. Тому оцим усім бігунам-віщунам було б за краще вдягти намордники і мовчати, поки втомлені від божевільних рішень влади українці не задають питання про розпил виділених на боротьбу з «короною» мільярдів, які раптом зникли...

comments powered by HyperComments