У Київській області з’явилось два нових заказники

Четвер, 29 липня 2010, 11:56
Після семи років вимог науковців та природоохоронних організацій Київська обласна рада присвоїла природоохоронний статус урочищам «Ковалівський яр» та «Невідомщина», що у Васильківському районі. Клопотання про створення заказника підготували активісти НЕЦУ.
У Київській області з’явилось два нових заказники

Заказник «Ковалівський яр» розташований на північно-західній околиці Василькова і займає схили яру, по дну якого стікає невелика річка – притока першого порядку ріки Стугни. «Головна цінність урочища – степові рослини. На західних схилах зберігся типовий типчаково-ковиловий степ, якого зараз на Київщині майже не лишилося. А уздовж річки виявлено зникаючі види орхідей, занесених до Червоної книги України» - йдеться у повідомленні прес-служби НЕЦУ.

В яру гніздяться водно-болотні птахи і найбільший в Україні вид голуба – припутень. Тут проживають зайці, лисиці і різноманітні гризуни Наддніпрянщини.

У заказнику «Невідомщина», що біля Одеської траси, розташовані природні джерела, зокрема, освячене джерело чистої питної води, популярне серед місцевих жителів.

Зараз Київська область займає одне з останніх місць по рівню заповідності в України – тільки 3% території займають заповідники.

«Майже сотня цінних природних об’єктів області чекає на заповідний статус. Але процесові заповідання перешкоджають приватні інтереси, земельні питання, чиєсь бажання рубати ліс або видобувати пісок», - каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

За його словами, що в урочищах захоплюють землі під городи, викидають в яри сміття і постійно випалюють сухі рослини, від чого гинуть рідкісні комахи.

«Створення заповідних територій потрібне не лише для охорони рідкісних видів флори і фауни, а і для збереження загальної екологічної рівноваги, чистоти води, яку ми п’ємо і чистоти повітря, яким ми дихаємо», - каже заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Загалом, заповідні території різних категорій займають лише 5,9% загальної площі України, на відміну від Європи, де норма заповідності становить 10-15%, а подеколи і 30%.

 

comments powered by HyperComments