6 квітня - день народження Вічного міста

Ольга Собко  |  Середа, 6 квітня 2011, 16:54
1000 років місту Рема і Ромула. Саме 6 квітня 248 року римляни відмітили тисячоліття свого міста. Римський імператор Філіп Араб, син арабського вождя з міста Трахонитиду, організував, напевно найкрасивіше в історії, святкування Дня міста.
6 квітня - день народження Вічного міста

В 1893 році в Солт-Лейк-Сіті було освячено найбільший в світі мормонський храм, який займає площу 23 505 квадратних метрів.
Кількома роками пізніше, в 1896 році Міжнародним атлетичним конгресом, за пропозицією П’єра де Кубертена, відновлено традицію давньогрецьких олімпіад. 6 квітня 1896 року пролунав гарматний постріл, до неба майнули звуки олімпійського гімну, які повідомляли про початок Олімпійських ігор.
В 1897 році, після довгих та виснажливих спорів «За» та «Проти» в Занзібарі все ж заборонили рабство. Люди стали вільними, проте багато з них так і залишились жити у своїх «господарів».
Тим часом в Москві, 6 квітня 1899 року, на вулицях з’явився новий вид транспорту. Мова йде про перший трамвай, який якісно змінив життя мешканців міста на краще і впевнено ввійшов в перелік зручних та улюблених транспортних засобів..
Не обмежилась історія 6-го квітня лише земними подіями. В 1972 році з ціллю вивчення сонячного та космічного випромінювання було запущено штучний супутник Землі «Космос-484».
А рівно через рік, в бік планети Сатурн, було запущено американську автоматичну міжпланетну станцію «Піонер-11».
В 1985 році вперше забилось штучне серце. Американець Вільям Шредер став першою в світі людиною, котрого виписали з лікарні з штучним серцем в грудях. Ця операція дозволила вийти медикам всього світу на новий професійний рівень.

Цікаві факти історії

Щорічно, 6 квітня в Таїланді, відмічається державне свято з нагоди заснування правлячої королівської династії Чакри. Хочеться відмітити, що династія Чакри при владі з 1782 року, погодьтесь, це не може не вражати.

Іменинниками сьогодні є Володимир, Захар, Мартин, Петро,Степан та Яків.

6 квітня народились:
1754 рік – Фредерік Лагарп
1812 рік – Олександр Герцен
1836 рік – Микола Скліфосовський
1841 рік – Іван Суриков
1880 рік – Олександр Орлов
 

comments powered by HyperComments