Звідки з’являються лунатики або чому люди ходять уві сні?
Щоб зрозуміти це явище, слід почати з самого сну. Сон нам потрібен для того, щоб стомлені органи й тканини нашого організму могли відпочити й відновитися. Ми все ще не маємо в своєму розпорядженні точного наукового пояснення, як і чому ми спимо, але вважається, що в мозку є центр сну, який і регулює стан сну й неспання організму.
Що саме регулює цей центр сну? Кров. Протягом усього дня за рахунок діяльності організму до крові надходять певні речовини. Одна з цих речовин — кальцій, що стимулює центр сну. А до цього центр сну «відчуває» за допомогою особливих речовин, аби він міг реагувати на кальцій.
Коли починає працювати центр сну, він робить дві речі. По-перше, блокує частину мозку, щоб у нас більше не було бажання щось робити, й ми опиняємося в несвідомому стані. Це явище можна назвати сном мозку. По-друге, він блокує окремі нерви в стовбурі мозку, щоб засинали наші внутрішні органи й кінцівки. Назвемо таке явище сном тіла. У нормальному стані ці дві реакції організму, або різновиди сну, взаємопов'язані. Але за певних умов вони можуть розділитися! Мозок може спати, доки тіло не спить. Це може відбутися з людиною, в якої розлагоджена нервова система, й тому такі люди можуть вставати з ліжка, доки їхній мозок спить, і ходити! Сон мозку й сон тіла втрачають зв'язок між собою, й унаслідок цього й з'являються лунатики, або люди, які ходять уві сні. Тому щоб не блукати серед ночі темними коридорами потрібно більше відпочивати, не нервувати і звичайно вчасно йти у відпустку.