"Прокидання поезії" з Богданою Неборак та Мартою Боровець на „Франко. Місії”
Один із прочитаних віршів має назву „Трохи вище села Татарів” і належить перу Богдана Горобчука. Поезію можна влучно охарактеризувати двома словами – просто про головне. Автор не використовував надто пишних літературних форм і прийомів, і не намагався перебільшити значення тих чи інших явищ у нашому житті. Про те, на скільки важливі певні речі, говорить ніби саме життя, а не поетичні прийоми.
„… Дядько Микола і тітка Ганна готували юшку на двох і весело перемовлялися,
Вони зарізали 15 когутів: собі, дітям, онукам і так, на продаж,
І може їхній песик і песинята теж скуштують когутів…”
В цих рядках і родинний затишок, і цінність сім’ї, і прості радощі життя та навіть місце „братів наших менших” (тварин) у житті. Проте сказано без жодних літературних прийомів і свідомо спрощено. Так само як у житті: без спецефектів і прелюдій.
Богдана Неборак і Марта Боровець
//zbruc.eu
З літературного осередку фестивалю прозвучали також поезії Сергія Жадана, Олега Козирєва „Нормальний автостоп”, Віктора Неборака „Маятник”, Іван Малкович „Послання до Т.” та „Посвята безсмертника”, Дмитро Лазуткін ,,Африка", вірші Романа Скиби та багато інших поетичних робіт.
По-особливому зазвучала зі сцени поезія Дмитра Лазуткіна ,,Африка". Не в останню чергу завдяки ораторському мистецтву Марти Боровець, яка її озвучувала. Та окрім того, у вірші було багато життєвого, яке автор змалював „пафосно, але без пафосу”.
„…Складається таке відчуття,
Ніби вони все життя тільки те і роблять,
Що ліниво помирають від голоду та невідомих інфекцій…”
Під час "Прокидання поезії" представники міжнародної організації „Amnesty International” збирали у присутніх підписи проти міліцейського свавілля в Україні. До слова, ця організація представляє ряд заходів у рамках фестивалю. Характерно, що представники „Amnesty International” презентують правозахисну тематику з допомогою мистецтва.
В цілому літературний захід і власне фестиваль – ніби своєрідна мистецька капсула. Тут своя, творча держава, громадяни якої – одна сім’я. Час зупиняється для кожного, хто потрапляє на місце локації „Франко. Місії” і стає одним потоком мистецьких і не дуже подій.
Поезія «прокидатиметься» ще 28 липня о 10:00 у Нагуєвичах. Теми «Прокидання» стосуватимуться мандрівок, переміщень у часі та просторі й важливості зміни локацій для поета. У Нагуєвичах відбудеться читання улюбленої Франкової поезії.