«Нове німецьке кіно» в 19-те розпочало «вимірювати світ» в Україні

Організатори фестивалю – Гете-інститут та Посольство Німеччини спільно з компанією «Артхаус Трафік», і цього року підготували вишукану добірку найкращих німецьких прем’єр та минулорічних кінофестивальних хітів. Нагадуємо, що фільми демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Розпочав кінематографічний пробіг фільм режисера Детлева Бука «Вимірюючи світ».
З самого початку фільму ми бачимо двох талановитих хлопчиків, які ростуть в кардинально різних сім’ях. Перше знайомство з хлопчиськом Гауссом сталося в школі на одному з уроків. Вчитель пише на дошці нелегке завдання: 1+2+3+4+5+ ... +100 = ? Коли всі школярі перелякано починають складати цифри, намагаючись вмістити дії на маленькій дощечці на колінах, тільки один хлопчик спостерігає за тим, як літає пил і, здавалося б, думає зовсім про інше. Але буквально через одну хвилину на його дощечці без будь-яких обчислень з’являється відповідь: 5050.
кадр з фільму «Вимірюючи світ». Джерело фото: www.filmz.ru
Учень ще хвилину роздумує, підходити або не підходити до вчителя? Адже всього кілька хвилин тому, він отримав догану за якусь провину. Все-таки, хлопчик встає і біжить до вчителя, щоб віддати свою дощечку. Вчитель не вірить власним очам. Відповідь правильна. Він ставить одне запитання: як? Хлопчик сміливо бере крейду в руки і починає пояснювати на дошці як він почав складати 1+100=101, 2+99=101,3+98=101. У підсумку: 101×50=5050. Сам не усвідомлюючи того, маленький Гаусс застосовує формулу геометричної прогресії та отримує правильну відповідь. педагог лупцює його знову, а коли весь клас розходиться, дає йому підручника з математики, а згодом лобіюватиме отримання талановитим учнем стипендії на навчання.
В момент, коли Гаусс отримує схвалення на отримання стипендії, він вперше бачить маленького Гумбольдта – той народився в буржуазній сім’ї та здобув чудову домашню і університетську освіту. Гумбольдта дуже приваблювала природа, тому все своє життя він подорожував зі своїм помічником і, як комічно було показано у фільмі, кожне відкриття називав на свою честь.
Задум режисера був очевидним – показати життя двох великих вчених, яке було сповнене контрастів Гаусс все життя провів у своєму маленькому місті, де вивчав математику і робив свої відкриття, у замкнутому просторі. А Гумбольд весь час подорожував і, саме таким чином вклав в науку величезний внесок .
кадри з фільму «Вимірюючи світ». Джерело фото: www.mp4v.ru
В кінці фільму нам показана зустріч двох великих вчених, вже в похилому віці на Першому Всесвітньому конгресі в Берліні. І тут режисер не полінувався нагадати нам, що цей фільм – комедія, тому саме такий кінець особливо розвеселив глядача. Загалом, в деталі краще не вдаватися, у фільмі безліч комічних моментів, які все ж варто в обов’язковому порядку побачити на власні очі!
Картину дивишся на одному диханні – захоплюючий сюжет, цікаві головні герої – їх дотепні діалоги та відмінна робота акторів. Не обійшлося навіть без провокаційних сцен, але вони абсолютно природно вписуються в контекст стрічки. «Вимірюючи світ» – прекрасний зразок того, як можна зняти симпатичний коктейль з біографічної драми і пригод.