У галереї «Костюринський провулок» відкрилася виставка «ТОПХ VI»
- Це вже шоста виставка ТОПХ, розповідає галерист Геннадій Скуйбіда, - сьогодні тут зібралися як харківські митці, так і художники з Одещини, Дніпропетровщини та інших областей країни. Столицю Слобожанщини цього разу представляє 15 художників.
Особливість експозиції «ТОПХ VI» в тому, що вона не має певної назви. Всі картини виконані в різних жанрах. Є тут і натюрморти, і пейзажі, і полотна в стилі «ню», і навіть анімалістичні роботи.
- На експозиції представили свої роботи і професійні художники, і любителі, але всі вони разом – це Творче об’єднання художників. Середній вік автора – 27 років. Щодо жанрів, тут можна спостерігати і постсупрематизм, і реалізм, і постмодернізм, і авангардизм. Усі картини написані олією на полотні, - каже Геннадій Скуйбіда.
Засновником творчої групи митців є художник Віктор Лисенко. Саме він кілька років тому і організував такий захід.
- «ТОПХ» як організаційна платформа існує з 2010 року. По суті, - розповідає митець Віктор Лисенко, - тут мають можливість виставити свої роботи всі професійні художники та любителі, і не лише з Харкова. Перша наша виставка «ТОПХ» проходила в галереї «Маестро», потім, коли її не стало, ми і обрали для себе «Костюринський провулок». У ті часи я, разом зі своїми колегами, намагався зробити все, щоб митці нарешті отримали своє власне місце, власний майданчик, де б могли презентувати свою творчість, незалежно від будь-яких політичних умов, чиновників та часу.
На експозиції в галереї «Костюринський провулок» художник Віктор Лисенко представив три роботи. Два натюрморти та полотно під назвою «Яблука чи вино?».
- Чому саме ці три роботи я обрав? Тому що поміркував, що до двох моїх нових натюрмортів за напрямом постсупрематизму гарно підійде картина «Яблука чи вино?».- Ділиться Віктор Лисенко. - Я працюю завжди практично в цьому напрямі. Це такий стиль авангардного мистецтва, абстрактний геометризм, який виник на початку двадцятого століття, його засновником вважається К. Малевич.
А от полотна художника Григорія Гамалея – це вже зовсім інший стильовий напрям. Митець спеціалізується на імпресіоністичних пейзажах, міських краєвидах та зображеннях церковної архітектури.
- Для цієї експозиції я підібрав полотно під назвою «Церква Спаса на Берестовому», один харківський та кримський пейзажі. Взагалі я пишу не тільки в цих жанрах, у мене є також натюрморти. А ще зовсім нещодавно я опанував історичну тематику, на це вплинули події майдану, - каже Григорій Гамалей.
Виставка картин в галереї «Костюринський провулок» триватиме до 16 жовтня 2014 року.