У Святвечір в Харкові відкриється Всеукраїнський Фестиваль вуличного мистецтва

Справжня Варта  |  Вівторок, 3 січня 2017, 17:14
Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва знову вривається в харківський святковий марафон з клоунами, жонглерами, мімами, живими статуями і представниками інших жанрів.
У Святвечір в Харкові відкриється Всеукраїнський Фестиваль вуличного мистецтва

З 6 по 29 січня кожної п'ятниці, суботи та неділі артисти будуть розважати харків'ян, а журі фестивалю, яке складається з авторитетних представників артистичної професії, виставляти оцінки учасникам. 17 лютого фестиваль переміститься в Дніпро, де 12 березня буде оголошено переможців і вручені головні призи в двох номінаціях.

Фестиваль відкриється в Харкові напередодні Різдва, 6 січня о 16:00 представленням учасників та членів журі, після чого, за традицією фестивалю, артисти урочистим парадом-алле пройдуть по першому поверху ТРЦ «Дафі». Відразу після параду учасники займуть відведені для них локації і почнеться вистава — перша з багатьох. Фестиваль буде проходити протягом 8 тижнів по п'ятницях, суботах і неділях, завжди в один і той же час — з 17:00 до 20:00, в двох містах — спочатку в Харкові, а потім у Дніпрі. За традицією, що склалася, учасники фестивалю зможуть збирати винагороди від глядачів до «капелюха», всі зібрані кошти будуть належати виключно самим артистам.

Як і в минулі роки, проект стане продовженням традицій виступів вуличних артистів на ярмарках. Сусідство торгових майданчиків з яскравими виставами фокусників, жонглерів, мімів завжди йшло на користь і тим, і іншим — покупці стають глядачами, а глядачі — покупцями. Досвід першого фестивалю довів затребуваність цієї традиції і в наш час, коли місце ярмарків зайняли торгово-розважальні центри, торгівля стала шопінгом, а виступи — перфомансами.

У 2014 році, на етапі підготовки фестивалю, він замислювався як змагання живих статуй. Але практично відразу стало зрозуміло, що безліч жанрів будуть взаємно доповнювати один одного, і саме це сподобається і глядачам і артистам — й жанрове розмаїття було розширено. Крім того, з цього року призи будуть вручатися в двох номінаціях — «динамічні» і «статичні» жанри. Учасниками можуть бути як окремі артисти, так і колективи — на 29 грудня для участі в конкурсі зареєструвалися 11 «творчих одиниць», а реєстрація для позаконкурсних ще триває. Географія фестивалю теж розширюється, поряд з уже очікуваними артистами з Харкова, Дніпропетровська та Сум, зареєструвалися виконавці з Мінська, Полтави і Кривого Рогу. Останні два міста — нові точки на карті учасників фестивалю, що постійно розширюється.

Оцінювати виступ конкурсантів будуть їх колеги — професіонали акторської справи, що мають, в тому числі, багатий досвід вуличних виступів: актриса, випускниця Лондонської Міжнародної Школи перфомансу (LISPA), театральний експериментатор, засновниця «Комедійної Майстерні», активістка анти-театру Марія Коренєва, актриса, співачка, перформер, викладач Харківського національного університету мистецтв імені Котляревського, режисер театру «Майстерня-55», творець Школи акторської майстерності «ТЕСТО» Марія Бораковська, актриса театру «Прекрасні квіти» Оксана Черкашина та актриса й режисер театру «ТАМіЯ» Олена Авдєєва.

Одна з членів журі актриса Марія Коренєва працювала в різних країнах, з різною публікою — в кабаре, вуличних виставах, улюбленому напрямку «анти-театру». Тому здивувати її складно, але саме цього Марія і чекає від учасників конкурсу:

«В Україні є свіже сприйняття гумору. Якщо у Франції вуличні артисти — це звичний елемент вулиці, то у нас він завжди — в дивину, вуличного мистецтва в Україні дуже мало. Тому хочеться розфарбувати місто, хочеться одягнути всіх артистів в яскраві костюми і заповнити ними вулиці. Хочеться дивувати і дивуватися, — ділиться очікуваннями Марія. — Від учасників мені хочеться побачити щось нове. Я буду особливо заохочувати пошук власних ідей, а не копіювання ідей один одного або того, що підглянуто в YouTube» .

Але копіювати YouTube для учасників фестивалю — це навряд чи прийнятний шлях до успіху. Одна з нових учасників фестивалю — полтавчанка Маргарита Беус. Вона — класичний мім, вчилася мистецтву пантоміми в школі «Majenia» у Елли Ярошевич — дружини й колеги Марселя Марсо. Їй пропонували залишатися у Франції викладачем, але вона вирішила повернутися в Україну, де, як вона сподівається, її талант потрібніше. У Полтавському театральному училищі Маргарита вчила студентів пантомімі, сама працювала мімом на святах, заходах й просто неба.

«Зараз я трохи відійшла від класичної пантоміми, працюю в змішаних спектаклях, тому для мене фестиваль — шанс повернутися до витоків, — розповідає артистка. — А ще мені дуже подобається одна із заявлених цілей фестивалю — пропаганда і поширення інформації про вуличні жанри. Для мене дуже важливо, щоб люди розуміли, що мім — це не просто білий грим та «невидима стіна», це складне і разом з тим доступне кожному мистецтво. Сподіваюся, що зустріну в Харкові і Дніпрі однодумців!» .

Своє слово у визначенні кращих артистів зможуть сказати і глядачі — їхні голоси, віддані в опитуванні в офіційних акаунтах соціальних мереж проекту, виявлять володаря Призу глядацьких симпатій. Яким буде цей приз, організатори поки тримають в таємниці.

Сторінки Фестивалю в соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/events/348959592150535/
ВКонтакте: https://vk.com/event135458235

Графік проведення Фестивалю

6.01, 16.00 — День відкриття Фестивалю в Харкові, ТРЦ «Дафі» (станція метро «Героїв праці», вул. Героїв Праці, 9)

6.01 — 29.01 (з 17:00 до 20:00) — Турнірні дні в Харкові

17.02, 16:00 — День відкриття Фестивалю в Дніпрі (бул. Зоряний, 1-а)

17.02 — 12.03 (з 17:00 до 20:00) — Турнірні дні в Дніпрі

12.03 — Закриття фестивалю в Дніпрі (вручення дипломів та подарунків від майданчика Фестивалю — ТРЦ «Дафі», підведення результатів та нагородження переможців).

comments powered by HyperComments