У Харкові пройшов фестиваль ораторського мистецтва

Четвер, 9 листопада 2017, 20:34
До Дня писемності i мови у Харкові провели фестиваль ораторського мистецтва
У Харкові пройшов фестиваль ораторського мистецтва

Від імені голови ХОДА Юлії Світличної юних ораторів привітав заступник директора Департаменту науки і освіти ХОДА Володимир Ігнатьєв, повідомляє «Справжня Варта».

«Голова ХОДА Юлія Світлична переконана, що саме мова визначає нашу ідентичність і національну ідею. Мова є запорукою культурного підйому – розвитку літератури, театру, кінематографу. Саме тому обласна адміністрація підтримує проведення конкурсу ораторського мистецтва – він унікальний, бо єдиний в Україні, який проводиться на рівні області, – зауважив Володимир Ігнатьев. – Дякую учням та їхнім наставникам за патріотизм. Саме за такою – патріотичною, освіченою та культурною молоддю – майбутнє нашої держави».

Конкурс щорічно проводиться на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». У цьому році його темою стали рядки з вірша відомого українського поета-пісняра Ігоря Федчишина: «Стежинок у світі багато, та лиш одна веде крізь все життя: із безтурботного дитинства – в майбуття».

Він зауважив, що популяризація української мови та запровадження її у всіх сферах життя області є одним з важливих завдань керівництва області.
За словами ректора Харківської академії неперервної освіти Любові Покроєвої, в цьому році у конкурсі ораторського мистецтва взяли участь близько 200 учнів шкіл області. Вони писали есе на запропоновану тему. Близько 30 вийшли у фінал, де захищали ідеї, викладені в есе. Переможцями стали шестеро найкращих ораторів.

«Ми пропонуємо конкурсантам теми, у яких вони могли б розкритися не тільки як оратори та знавці української мови, а й як громадяни України, проявити свою життєву позицію, - розповіла Любов Покроєва. - Сьогоднішня молодь дуже активна. Важливо допомогти їй розвивати цю активність та формувати таку життєву позицію, яка дозволить їй досягти успіхів та послужити своїй країні».

У ході заходу Володимир Ігнатьєв вручив дипломи переможцям конкурсу ораторського мистецтва та їх педагогам.

Переможцями конкурсу стали:

І місце – Степанова Катерина, учениця 11 класу Харківської гімназії № 152;

І місце – Супрун Геннадій, учень 11 класу Балаклійського ліцею;

ІІ місце – Коваленко Максим, учень 11 класу Безлюдівського юридичного ліцею;

ІІ місце – Сівіцький Володимир, учень 11 класу Пересічанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад» (Дергачівський район);

ІІІ місце – Мітяков Данило, учень 10 класу Краснопавлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Лозівський район);

ІІІ місце – Пушкарська Анастасія, учениця 10 класу Харківської гімназії № 39.

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

 

comments powered by HyperComments