«Жіночий погляд: Заклик до дії»: у Харкові відбудеться X-та міжнародна трієнале екологічного плакату «4-й Блок»

Понеділок, 2 квітня 2018, 17:28
З 20 по 28 квітня Міжнародний фестиваль екологічного плакату «4-й блок» запрошує на дизайнерські виставкові проекти, хакатон, присвячений екологічній і соціальній взаємодії з містом, дитяче містечко, лекції та воркшопи від світових зірок дизайну, концерти і театральні перформанси. Мета проекту – спонукати кожну людину знайти відповідь на питання: що конкретно я можу зробити для своєї планети і для свого міста?
«Жіночий погляд: Заклик до дії»: у Харкові відбудеться X-та міжнародна трієнале екологічного плакату «4-й Блок»

Тема ювілейної трієнале – «Жіночий погляд: Заклик до дії», а основні номінації, відповідно: Дія: Мир, Дія: Любов та Дія: Надія. В основну програму трієнале будуть вбудовані події партнерського проекту Дантеfest.

Вхід на всі події 4-го Блоку вільний. Виняток – концерт артисток хору La Scala в ХНАТОБі: зібрані кошти спрямують на благодійний проект «Летючий дім». Допомогти проекту відбутися в повному обсязі можна, фондувавши невелику суму на сторінці Спільнокошту.

Відкриття фестивалю відбудеться 20 квітня о 18:00 в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр». Протягом тижня тут можна буде побачити головну експозицію – понад 800 плакатів, створених дизайнерами та дизайнерками з 36 країн світу. Тут же розміститься і виставка-супутник «Дія: Голос» – спроба зафіксувати «історію міста в плакатах»: цей мініпроект складатиметься з плакатів не дизайнерських, а нашвидкоруч створених учасниками й учасницями мітингів та інших публічних акцій останніх років.

Фестиваль 4-й Блок уже майже 30 років мовою дизайну намагається змінювати ставлення людей до навколишнього світу й до себе. Найбільший в Україні та один з основних у Східній Європі фестиваль плакату та графічного дизайну привертає увагу й українців, і світової дизайнерської спільноти до екопроблем. Екологію тут трактують широко: не лише проблеми природи й довкілля, а й питання екології совісті, співіснування людей одне з одним.

Вперше в історії трієнале міжнародне журі складатиметься виключно з жінок. Ними стануть дизайнерки Елiс Твемлоу (Велика Британія), Парiса Ташакорi (Іран/США), Паола Трокслер (Швейцарія), Майа Вольна (Польща), Тетяна Борзунова (Україна).

«Кожна трієнале виносить на поверхню уваги ті екологічні та соціальні теми, котрі поставали особливо гостро за останні три роки, – говорить співорганізаторка трієнале, співзасновниця дизайн-студії «Графпром» Марія Норазян. – Цього разу ми не можемо не зважати на те, що світ переживає новий етап «жіночого повстання»: ми, жінки, виборюємо собі право на справжню, а не декларативну рівність та перестаємо мовчати навіть на ті теми, які все ж залишалися табуйованими під час перших хвиль емансипації. Тому й тема – «Жіночий погляд: Заклик до дії».

Організатори переконані: жіночий погляд – активний. Він завжди закликає до дії. Жартують, що хотіли назвати номінації «Закрути кран!», «Прибери сміття!» та «Нагодуй кота!». «Є безліч простих речей, якими ти, насправді, можеш допомогти планеті й місцю, де ти живеш. Усі наші цьогорічні події – це не «споглядання», а – спільна дія, – говорить співорганізатор трієнале Ілля Павлов. – Однією з найбільш «дієвих» подій буде хакатон, який ми напівжартома називаємо «Як вижити в Харкові»: На ньому зберуться фахівці й фахівчині в галузях ІТ, дизайну та комунікацій, аби спробувати привернути увагу до низки питань взаємодії людини – зі своїм містом». Хакатон відбудеться 21-22 квітня у Харківській школі архітектури (Конторська, 5).

Засновник фестивалю професор Олег Векленко зізнається: однією з найважливіших речей цьогорічної трієнале для нього є виокремлена і цілісна дитяча програма: «Коли ми з колегами починали цей проект майже 30 років тому, це був наш внесок у загальнолюдську спробу зберегти світ після Чорнобильскої катастрофи для наших дітей. Сьогодні діти, які народилися в ті роки, вже мають своїх дітей, світ досі існує, але викликів у ньому стало не менше. І ми повинні навчитися не просто «нівелювати наслідки» катастроф, а вчити дітей, як цим катастрофам запобігати. Вчити їх співіснувати зі світом в гармонії і знати, що він дуже хисткий і вразливий», – говорить професор Векленко, котрий 30 років тому сам був одним із ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Допомога дітям – один з пріоритетів і партнерів «4 Блоку» ГО «Еммаус» та центру європейської культури «Данте», організаторів Дантеfest, 2018 (його події стали, фактично, «італійською програмою» трієнале).

Вже згадуваний благодійний концерт артисток хору одного з головних оперних театрів світу, міланської  La Scala (25 квітня) має на меті зібрати кошти на допомогу підліткам з “Летючого дому”.

Спільними зусиллями з Дантеfest, 24 квітня Центр сучасного мистецтва ЄрміловЦентр перетвориться на дитячий творчий майданчик: лабораторія креативної журналістики, картонні театральні історії, вигадані дітьми, майстер-клас від дитячої архітектурної школи.

Цього ж дня, але о 18:30 в ХНУ ім. В.Н. Каразіна (північний корпус, актова зала) італійська журналістка Марина Річчі презентує книгу «Говіндо – Дар Матері Терези», про всиновлення індійського хлопчика з інвалідністю.

«Вхід на всі події фестивалю – безкоштовний, – наголошують організатори, – для того, щоб максимально поширювати ідеї та створювати дієву спільноту з екологічним мисленням. Але проект існує як волонтерський, тому, попри допомогу партнерів, нам все ж потрібні додаткові кошти на авіаквитки для журі, друк каталогу та організації роботи дитячих зон. Тож ми вперше розпочали кампанію зі збору коштів – всі охочі можуть допомогти трієнале «4-й блок» на сторінці Спільнокошту за посиланням».

Події фестивалю можна відслідковувати на сторінці 4-го Блоку в фейсбуці та на сайті проекту, повна програма – нижче.

Організатори фестивалю: «Асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок», центр європейської культури “Данте”.

Партнери: Чорнобильська історична майстерня, ВелоПланета, Графпром, ЄрміловЦентр, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Харківська школа архітектури, PR-агенція «Bagels & Letters», Hotel 19, Готель Чичиков. галерея Come in, кафе «Кокава», винний бар «Лоза-Стрекоза», арт-кафе галерея «Ampersand», міське кафе «1654»,+OBJECT

Партнери Хакатону: DataArt, ВелоПланета, BMW, +OBJECT, Kharkiv IT cluster, Kultura zvuka, Red Bull, Ampersand, Bits, Вихід, Прихисти пакет.

Програма:

X Міжнародна трієнале екоплакату «4-й Блок» /Дантеfest

12 КВІТНЯ

19:00 Відкриття виставки «Музей плакату» в галереї COME IN, вул. Данилевського, 26

20 КВІТНЯ [п’ятниця]

ЦСМ «ЄрміловЦентр», пл. Свободи, 4 (головний корпус ХНУ ім. В. Н. Каразіна, вхід зі сторони Клочківського узвозу)

18:00 Відкриття трієнале

19:30 Импровізаційна сюїта «Легенда про Фаетона», Камерный хор Ultraviolet Husband(ry)

21 КВІТНЯ [субота]

Початок екохакатону «4й БЛОК», Харківська школа архітектури (далі— ХША) вул. Конторська, 5

10:00 Відкриття хакатону

10:45 Презентація ідей

13:30 Робота над проектами

16:00 Лекції менторів. Менторські години з проектами

18:30 Dinner and Ideation Party

19:30 Робота над проектами

00:00 Хакатон

22 КВІТНЯ [неділя]

Продовження екохакатону «4й БЛОК»  ХША, вул. Конторська, 5

10:00 Робота над проектами

12:00 Менторські години

14:00 Робота над проектами

16:00 Фінальні презентації проектів

18:00 Визначення переможців

19:00 Закриття екохакатону «4й БЛОК»

23 КВІТНЯ [понеділок]

11:00 Відкриття виставки в галереї «Чорнобильська історична майстерня», вул. Багалія,1

12:00 Майстер-клас Катель Гелебарт (Франція) та Варвари Карамушки (Україна) з виготовлення корисних речей та сувенірів з матеріалів вторинної переробки,

18:00 Відкриття виставки Adán Paredes Barrera «Адан у пошуках Раю», Ampersand food&art, Сумська, 71.

24 КВІТНЯ [вівторок]

Дитяча платформа. Куратори: Олена Зіненко, Ірина Оленіна, Лалі Ліпартеліані, Микола Коломієць, Даша Ракова, Антон Резніков. Презентація книги Марини Річчі «Говіндо. Дар Матері Терези», ЦСМ «ЄрміловЦентр», пл. Свободи, 4

12:00 Відкриття дитячої платформи «Дитяче місто»

12:15 Відкриття виставки еко-плакатів учнів студії Aza Nizi Maza

12:30 Лабораторія креативної журналістики. Ведучі - Катерина Кравцова, Інна Авраменко

12:45 Лекція Тетяни Косьяненко про харківський модерн

13:00 Виготовлення іграшок з Катель Гелебарт

14:00 Вистава «Картонні історії, вигадані дітьми» від Валерії Замай (ГО «Еммаус»)

15:00 Створення символічних арт-об’єктів із матеріалів вторинного перероблення з Тетяною Новіковою

16:00 Майстер-клас Дитячої архітектурної школи

16:30 Вистава «Картонні історії, вигадані дітьми» від Валерії Замай (ГО «Еммаус»)

17:00 Екскурсія для дорослих «Дитячим містом»

18:30 Презентація книги Марини Річчі «Говіндо. Дар Матері Терези», ХНУ імені В. Н. Каразіна, північний корпус, 1 пов., актова зала

25 КВІТНЯ [середа]

Майстер-класи зі всесвітньовідомими дизайнерами у ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8,

Кураторська екскурсія виставкою «Музей плаката» в галереї COME IN та концерт у ХНАТОБі ім. М. Лисенка

10:00 Пола Трокслер (Швейцарія)

11:00 Майа Вольна (Польша)

12:15 Париса Ташакорі (Іран/США)

13:15 Тетяна Борзунова (Україна)

16:00 Кураторська екскурсія виставкою «Музей плаката» в галереї COME IN, вул. Данилевського, 26

20:00 Концерт артисток хору міланської опери La Scala з програмою Stabat Mater Джованні Баттіста Перголезі у ХНАТОБі ім. М. Лисенка, вул. Сумська, 25

26 КВІТНЯ [четвер]

Нагородження переможців трієнале 4-й БЛОК, лекція італійського дизайнера Еразмо Фіджині, відкриття виставки журі

10:00 Воркшоп від Паріси Ташакорі, ХДАДМ Худпромлофт, вул. Мистецтв, 8

14:00 Лекція «Виховання красою: професійна освіта в ліцеї Oliver Twist» італійського дизайнера, засновника соціально-культурного кластеру «Комета» у місті Комо, Еразмо Фіджині, ХША, вул. Конторська, 5

16:00 Відкриття виставки журі в галереї ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8

18:00 Нагородження переможців конкурсу еко-плаката «4й БЛОК» за участі членів міжнародного журі. ЦСМ «ЄРМІЛОВЦЕНТР», пл. Свободи, 4 (головний корпус ХНУ ім. В. Н. Каразіна)

19:00 Чорнобильські читання, театр АРАБЕСКИ

27 КВІТНЯ [п’ятниця]

11:00 Воркшоп від Паріси Ташакорі ХДАДМ Худпромлофт, вул. Мистецтв, 8

12:00 Відкриття виставки плакатів з колекції трієналє «4-й БЛОК» на арт-заводі «Механіка», вул. Плеханівська, 126

 28 КВІТНЯ [субота]

12:00 Зустріч із італійською журналісткою Мариною Річчі «Всиновлення: міфи та упередження», хаб «Яблуко», вул. Гаршина, 9, 3 пов.

comments powered by HyperComments