#HelloGalagov: Українські митці рятуватимуть архітектурний модерн

ХелоҐалаґов” є свого роду продовженням проекту #Ctrl+S — ініційованої в Харкові загальнонаціональної кампанії, спрямованої на збереження архітектурної спадщини по всій Україні. Її першим результатом стало включення до законопроекту змін, які повинні мінімізувати корупційні ризики в цій сфері.
У цю п’ятницю, 25 травня, о 11:00 митці й культурні діячі з Ужгорода, Харкова та Києва, котрі беруть участь у міжрегіональному форумі “СлободаКульт”, а також різні мешканці Ужгорода, зберуться на Ґалаґові на екскурсію від дослідниці архітектури Ліни Дегтярьової, аби зробити артову фотосесію для привернення уваги до цього мікрорайону та поспілкуватися з жителями району.
Першими учасниками проекту вже стали актор та музикант Місько Барбара, колишній лідер гурту “Мертвий півень”, музиканти гурту Alcohol Ukelele та актори театру “Арабески”.
25 травня участь у проекті візьмуть: фотограф Сергій Братков, режисер Сергій Буковський, художники Костянтин Зоркін та Гамлет Зіньківський, актор та музикант Місько Барбара, режисерка Світлана Олешко, дослідниця моди Зоя Звиняцьківська, команда форуму “СлободаКульт”: Ольга Сагайдак, Юлія Грубріна, Лідія Сазонова, Ірина Магдиш, Оксана Баршинова, Валентин Кузан, Галина Танай та інші.
Ініціатори проекту говорять: “Починаючи форум “СлободаКульт”, який представляє культуру Слобожанщини на Закарпатті, ми, традиційно, розраховували на спільні дії та ко-проекти. Виявилося, що всім однаково болить питання архітектури. Але ми не хочемо вчергове плакатися у вузькому колі про те, що “всьо пропало”. Бо збереження архітектурної спадщини — це не лише про втрати, а і про можливості, “красиве і корисне”. Ми звикли говорити лише про естетичну цінність, але мало говоримо про цінність економічну. Про те, скільки наші міста могли би заробляти, якби ми вкладали у збереження історичних будівель”, — Галина Танай, менеджерка “СлободиКульт” в Ужгороді.
“Що можете бути більш харківським за духом і суттю, ніж поборотися за архітектурний спадок? У нас є своя харківська історія: спочатку активісти знесли з конструктивістської площі Свободи — Леніна, потім не дали звести там 86-метрове “одоробло”, вигравши суд проти міськради, паралельно домоглися розгортання дій Міністерства щодо включення Держпрому до номінаційних списків ЮНЕСКО. Ми добре знаємо, що таке підтримка з інших регіонів, тому сьогодні підтримуємо ужгородців” — Іванна Скиба-Якубова, PR-менеджерка “СлободиКульт”.
Ще низка відомих митців і культурних діячів долучиться до проекту у Харкові — там наступного тижня відбудеться фотосесія біля об’єктів, які руйнуються, та біля комплексу Держпрому, який також має бути остаточно внесений до списків ЮНЕСКО.