«Синторум» і Progress Bar — нові музично-активістські формати від Plan B Fest

Субота, 16 лютого 2019, 17:24
Інтерактивна виставка й міні-конференція електронщиків та рейв із дискусією про клубну культуру від фестивалю соціальних інновацій та нової музики Plan B Fest, який відбудеться у Харкові 15-17 лютого.
«Синторум» і Progress Bar — нові музично-активістські формати від Plan B Fest

Чи стає клубна культура в Україні провідником різноманітності й рівності, яким чином пов’язані сучасна музика та громадський активізм, як створюється модерна електронна музика та багато іншого — про все це в різних форматах мова піде на вечірках.

Серед найцікавіших форматів — Progress Bar, дискусія, що переходить у рейв (16 лютого), та «Синторум» — інтерактивна виставка обладнання для електронної музики та міні-конференція про технології в сучасній музиці, яка відбудеться (16-17 лютого).

Progress Bar, у загальних рисах, — це рейв-вечірка, котрій передує гаряча дискусія. Цей клубний проект був заснований у Брайтоні (UK) у 2015 році, зараз щомісяця відбувається в Амстердамі, а в межах Plan B Fest уже вдруге приїжджає до Харкова.

Це чи не найяскравіший приклад того, як новітня музика та громадський активізм пов'язуються між собою — чому, власне, і присвячена вся музична програма Plan B Fest. Під час дискусії мова піде про клуби як простори для свободи й різноманітності — чи справді вони стають такими в Україні?

Учасниками дискусії, котра проходитиме 16 лютого з 22:00 до 23:00 в клубі «Живіт» стануть, зокрема:
Юха ван ’т Зельфде (Juha van 't Zelfde) — засновник та DJ-резидент Progress Bar, що міксує музику в співпраці з митцями, котрі працюють на перетині візуальних мистецтв, рухомих зображень та відеоігор.

Джеймс Мессайя — поет і DJ з південного Лондона. У своїй творчості він досліджує ідеї  пов'язані із сексуальністю та смертністю людини, а також питання етики через перформанс, поезію та візуальні медіа. Його останній проект «Вечірка евтаназії/двадцять сім» — це серія віршів про секс, долю, життя і смерть із точки зору молодого детермініста.

Джеймс Мессайя свого часу співпрацював з BBC та Guardian, а також приймав участь у рекламних кампаніях для Selfridges, Loewe та Nike. Він виступав з читаннями у Tate Modern, The Courtauld, а також у Будинку Парламенту. Профайли, присвячені митцю, були надруковані у Vogue, Dazed, i-D та GQ.

Софія Лапіна — експертка правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ», одна із організаторок  «КиївПрайд» 2018 та організаторка «КиївПрайд» 2019.

І, звичайно, до розмови запрошують тих, хто причетний до клубної культури в Україні.

Progress Bar підтримує радикальну клубну культуру, танцює на честь рівності, інклюзивності та політичної прямолінійності, включає в клубний контекст покази, виступи та інші різноманітні інтелектуальні активності. Тут виступають артисти з усього світу: від Le1f, Bambii й Nkisi — до Gaika, Lotic і Elysia Crampton. Зокрема, у Харкові гратимуть музиканти з України, Нідерландів, Австрії, Великої Британії, Франції, Португалії та Німеччини. (Програма харківського Progress bar нижче).

«Синторум», спільний проект Plan B Fest та Kultura Zvuka, — це інтерактивна виставка і міні-конференція українських електронщиків, котра відбудеться на денній локації фестивалю - Mental Complex Studio (Лопанська Набережна 2/2). Представники електронної сцени зберуться, щоби показати свої сетапи, поділитися методами та прийомами роботи, поджемити, а ще — заохотити гостей фестивалю до створення електронної музики. Така концентрація музичного «заліза» й закоханих у нього людей — вперше в Україні. На столах усіх учасників буде по дві пари навушників, завдяки чому музиканти зможуть водночас джемити й спілкуватися. Паралельно відбуватимуться лекції й майстер-класи. Тут говоритимуть як про вузькопрофесійні речі, так і про, наприклад, полідисциплінарні перфоманси. Загалом в інтерактивній виставці візьмуть участь 10 музикантів з Києва, Харкова та Дніпра. Повну програму події можна почитати за посиланням.

А 16 лютого з 22:00 на вечірці в Kultura Zvuka Studiya (Харківська набережна, 6) послухати музикантів-учасників «Синторуму» можна буде у форматі вечірки.

Взагалі, Нічна програма фестивалю — це понад 40 артистів,10 концертів та 6 вечірок. Хедлайнериавстрійський гурт Sofa Surfers, хіп-хоп виконавиця Alina Pash, що майстерно поєднує в своїх піснях сучасні музичні тенденції та старовинні етнічні мотиви, та нова українська зірка Alyona Alyona зі спеціальним фестивальним сетом. Обидві співачки виступатимуть у Харкові вперше.

Інші гурти нічної програми: Prince Albert, Love'n'Joy, Tik Tu, «Людська Подоба», Oy Sound System та Space Spice Boy із військовим оркестром (колаборація з фестивалем «86»).

Музичні події триватимуть з 21:00 до 6:00 ранку. Локації фестивалю: Лофт-сцена Оперного театру імені М. В. Лисенка, СХІD OPERA, PiPa bar, пров. Театральний 11/13, МКЦ «Живот», вул. Куликівська, 6, Farsch Place, Квітки-Основ’яненка, 12, Kultura Zvuka Studiya, Харківська набережна, 6.

Квиток дійсний 15 та 16 лютого. Він дає право входу на концерти, що проходитимуть на Лофт-сцені ХНАТОБу ім. М. В. Лисенка (вул. Сумська, 25). А також гарантує вхід на партнерські вечірки до початку події. (Після початку вечірки — за наявності вільних місць у клубі).

Обміняти квиток на фестивальний браслет можна буде 15 та 16 лютого:
— з 18:00 — на майданчику, де проходитимуть концерти, Лофт-сцені ХНАТОБу ім. М. В. Лисенка (вул. Сумська, 25);
— з 10:00 — на денній локації фестивалю Mental Complex Studio, Лопанська набережна, 2/2.

Нагадуємо, що денна частина фестивалю соціальних інновацій та нової музики Plan B, cоціокультурна конференція, — це різноформатні зустрічі з п’ятдесятьма спікерами й спікерками з п’ятнадцяти країн та надзвичайно широким представництвом помітних соціокультурних ініціатив України. Зареєструватися на участь у конференції можна за посиланням. Найочікуваніші теми конференції: активізм; урбанізм та проекти в міському просторі; розвиток середовища для чесного бізнесу; мистецькі проекти на українському Сході; мистецтво і культура задля змін; права людини; медіа; популізм і молодь; технології задля розвитку та мейкери як нові міські герої.

Progress Bar, МКЦ «Живіт», вул. Куликівська, 6

Повна програма фестивалю за посиланням.

16 лютого

23:00 Juha / Амстердам
00:15 DJ Lycox / Лісабон
01:30 Crystallmess / Париж
02:45 James Messiah / Лондон
04:00 Komitet Live / Київ
05:00 Monotronique / Харків

Синтонайт, Kultura Zvuka Studiya, Харківська набережна, 6

16 лютого

22:00 Луна-9 (live) / Київ

23:00 Synthkey (live) / Київ

00:00 Friedensreich & Splinter UA (live) / Київ, Одеса

01:30 Bejenec (live) / Київ

03:30 Strukturator (live) / Харків

05:00 DenniswithY (live) / Київ

Фестиваль організовано за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

comments powered by HyperComments