Харків’янам розкажуть про життя та мистецтво Кенії

Вівторок, 28 травня 2019, 17:12
У Муніципальній галереї польська художниця розповість про культурний проект у Кенії
Харків’янам розкажуть про життя та мистецтво Кенії

Лекція польської художниці Аліції Висоцької «Мистецтво для змін: Польща, Кенія, Бразилія» пройде 30 травня у Харківській муніципальній галереї (вул. Чернишевська, 15).

Захід пройде у рамках Бієнале молодого мистецтва. Всіх охочих запрошують поговорити про те, як мистецтво може впливати на альтернативну економіку і розвиток локальних спільнот.

Як розповіли організатори, у 2015 році Аліція Висоцька приїхала у столицю Кенії Найробі. У міських трущобах художниця відкрила взуттєву майстерню. Разом з кенійськими жінками і за підтримки польського неурядового фонду «Razem Pamoja Foundation» створила кооператив «Ushirika», де жінки шиють місцевим дітям шкільну форму і рюкзаки. «Ushirika» працює як культурний і навчальний центр і забезпечує прибуток своїм учасницям. Про цей та інші проекти Аліція розповість у Харкові під час публічної лекції та лекції для Школи медіаторів бієнале, яка працює за підтримки міжнародного фонду «Harald Binder Cultural Enterprises».

Вхід - вільний. Початок - о 19:00.  

Нагадаємо, що основна програма Бієнале молодого мистецтва розпочнеться у вересні, а поки всіх бажаючих запрошують на освітні події, щоб більше дізнатися про сучасні мистецькі практики і те, як мистецтво може змінювати світ навколо.  

Довідка. Аліція Висоцька вчиться у корейської художниці, професорки Хейг Янг в Städelschule (Франкфурт-на-Майні, Німеччина). З 2005 по 2008 рік навчалася в Академії образотворчого мистецтва у Кракові (Польща). У 2010 році закінчила Університет мистецтв в Познані (клас Мирослава Балка). Вивчала когнітивістику та філософію розуму в Університеті JP2 у Кракові (Університет Папи Івана Павла II) та в університеті Vrije в Брюсселі.

Художницю цікавлять альтернативна економіка, ремесла, одяг як прояв індивідуальної та колективної ідентичності. Вона вивчає спільноти, грунтуючись на різних формах співіснування. Її  проекти реалізовані під назвою «ALFA OMEGI».

 

comments powered by HyperComments