Музичні арт-об'єкти знову прикрасять Харків

П'ятниця, 28 травня 2021, 13:23
Традиційно навесні вулиці Харькова прикрашаються музичними арт-об'єктами – розписаними піаніно.
Музичні арт-об'єкти знову прикрасять Харків

Таке перетворення міста щорічно відбувається завдяки проекту Art Piano. Art Piano – частина програми для широкої аудиторії Міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest. Проект має на меті не тільки зробити класичну музику та візуальне мистецтво доступним, але навчити брати на себе відповідальність за своє міське середовище.

«Спочатку мета проекту Art Piano була проста та коротка – зробити класичну музику й візуальне мистецтво доступним. Однак минулий рік, а саме велика кількість випадків вандалізму по відношенню до інструментів, показав, що багатьом не вистачає розуміння, що наше місто – це наш будинок. Ми ж хочемо, щоб він був чистий й красивий, щоб наші гості дивувалися його красі, а ми відчували гордість? Тому ми вирішили продовжити прикрашати місто такими арт-об'єктами й проводити біля деяких з них невеликі музично-розважальні івенти, – розповідає Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest. – Але найголовніше, ми просимо городян допомогти нам зберегти інструменти в їх первинному вигляді».

У цьому році на вулицях міста організатори розмістили 10 інструментів. При виборі локації враховувалася його туристична привабливість, щоденний трафік й віддаленість від житлових будинків.

Локації:

  • Центральний Палац одруження;
  • ТЦ «Французький бульвар»;
  • Сад Шевченка;
  • Станція метро «Історичний музей»;
  • Станція метро «Університет»;
  • Станція метро «Архітектора Бекетова;
  • Сквер біля Держпрому;
  • Сквер Стрілка на Лопанській набережній;
  • Саржин Яр;
  • Харківський театр юного глядача.

Всі інструменти розписані за спеціально розробленими ескізами учнів харківських художніх шкіл, художніх об'єднань. Піаніно налаштовані й зберегли свою музичну функцію.

«Музика об'єднує, говорить для всіх зрозумілою мовою прекрасного. Вірю, що такі музичні експромти в якійсь мірі роблять людей краще, й дуже рада, що знаходимо відгук у людей», – коментує Марія Горбонос.

Помилуватися інструментами, а також зіграти на них можна буде до липня. Після цього інструменти, які найкраще збережутся, будуть передані культурно-освітнім та соціальним установам.  

Відзначимо, що зробити з піаніно унікальний арт-об'єкт й розмістити його в людному місці – ідея не нова. Організатори фестивалю надихнулися проектом британського художника Люка Джеррама «Play me, I'm yours» («Грай, я - твій») в рамках якого майже 2 тисячі піаніно було встановлено в 60 містах по всьому світу. Так народився проект Art Piano, який об'єднав музику та арт.
Дізнатися про те, які подія плануються біля інструментів можна на Facebook-сторінці фестивалю KharkivMusicFest.

comments powered by HyperComments