Росія нам грошей не дасть. Або дасть

Олекса Шкатов  |  Четвер, 21 травня 2009, 17:57
Поки ЗМІ, зокрема російські, повідомляють про відмову уряду РФ виділяти Україні транш в 5 млрд доларів, Уряд України наполягає, що офіційної відмови не одержував.
Росія нам грошей не дасть. Або дасть

Про це в четвер в інтерв'ю журналістам заявив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов.

«Ні, ми жодних відповідей не отримували, і у нас зараз йде досить ефективна робота з Міжнародним валютним фондом, ми сподіваємося одержати третій транш кредиту», – сказав Турчинов, повідомляє Ліга.net.

Відповідаючи на питання журналістів, чи вийшла Україна з переговорів з Російською Федерацією про надання кредиту, Турчинов пояснив, що Україні в даний час «не завадить будь-який зайвий фінансовий ресурс», і тому Україна звернулася до низки країн з проханням про надання кредиту.

«В усякому разі, я вважаю, що зараз не є критичною ситуація для України, і ми можемо спокійно собі дозволити працювати і на внутрішніх, і на зовнішніх ринках. Але у випадку, коли уряд або Сполучених Штатів, або Російської Федерації, або Японії ухвалить рішення надати Україні додатковий кредитний ресурс, ми будемо, безумовно, вдячні», – підкреслив перший віце-прем'єр.

Заступник міністра фінансів РФ Дмитро Панкін повідомив, що рішення про видачу кредиту Україні поки не ухвалено.

Він нагадав, що в лютому Україна офіційно звернулася до Росії з проханням про видачу кредиту на $5 млрд.

«Контакти по взаємодії країн у фінансовій сфері між міністерствами фінансів РФ і України будуть продовжені», – відзначив він.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко офіційно звернулася до Росії з приводу кредиту в розмірі $5 млрд. ще в лютому 2009 року.

Росія заявила про готовність видати Україні гроші тільки за умови, що $3 млрд. будуть витрачені на закупівлю російського газу. На початку травня поточного року віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря спростував інформацію про висунуті Росією умови по кредиту.

 

comments powered by HyperComments