Відсьогодні ціни на продукти пустилися в пляс

Субота, 1 жовтня 2016, 15:45
З 1 жовтня в Україні почав діяти пілотний проект уряду щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування.
Відсьогодні ціни на продукти пустилися в пляс

Нововведення діятиме до 1 січня 2017-го. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив 22 вересня.

«Проект постанови розроблено з метою практичного дослідження дієвості цінового регулювання, що регламентується постановою уряду від 1996 року номер 1548, і подальшого ухвалення рішення про доцільність такого регулювання», – наголошував перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, представляючи постанову.

Призупинять регулювання цін зокрема на дитяче харчування, хліб, борошно, крупи, яйця, соняшникову олію та м'ясо-молочні продукти.

Така «акція», на думку урядовців, не повинна спричинити здорожчання харчів.

Експеримент, який триватиме до кінця року, є антикорупційним кроком та покликаний подолати один з інструментів тиску на бізнес, пояснив глава Кабміну Володимир Гройсман.

Окрім того, з 1-го жовтня в Україні зміниться й ціна на пальне. І якщо газ для автомобілів швидше за все подешевшає, прогнозують аналітики, то бензин і дизельне пальне – здорожчають.

У жовтні українці платитимуть і за електроенергію вже за новими тарифами, які зросли з 1-го вересня на 30%, а з початком опалювального сезону відбудеться і заплановане здорожчання тепла.

З 1 жовтня, як уже повідомляла «Справжня варта», набирає чинності закон, згідно з яким внутрішнім паспортом-карткою можуть обзавестися не тільки 16-річні підлітки, які отримують документ уперше, але і інші громадяни України.

 

comments powered by HyperComments