Ситуація навколо змінення умов роботи ФОП-ів стосується лише збільшення "мінімалки" - Ткачов

Понеділок, 26 грудня 2016, 09:08
Мова не йде про зміну оподаткування чи відміну/переформатування спрощеної системи
Ситуація навколо змінення умов роботи ФОП-ів стосується лише збільшення "мінімалки" - Ткачов

Таку думку висловив колишній перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону ХОДА Денис Ткачов  в авторській статті "Конец малого бизнеса-2017 или много шума из ничего" у своєму фейсбуці.

Зокрема, Ткачов зазначає, що зміни щодо мінімальной зарплатні найбільш відобразяться на інтересах т.з."сплячих", непрацюючих підприємців та фіктивних підприємств з одним директором та бухгалтером, які і так не вносять вкладу у малий бізнес та в економіку країни.

"Впевнений, що крики на тему "сотні людей стоять у черзі на закриття бізнеса" перебільшені і не матимуть істотних наслідків для реального сегменту малого бізнесу", - вважає Ткачов.

Нагадаємо, що харківські малі підприємці масово закривають свої непрацюючі бізнеси. Причина - закон від 6 грудня про зміни в сплаті ЄСВ.

Мова йде про Закон України від 6.12.2016 р. «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України» №5130. Цим законом в Законі України про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соцстрахування змінюється норма абз.2 п.2 ч.1 ст.7, яка з 1 січня зобов’язує підприємців-ФОП платити ЄСВ в розмірі понад 2 тис. грн.. в квартал, навіть якщо вони не отримують дохід від діяльності. Розмір такого внеску навіть для непрацюючих малих підприємств не може бути нижчою за розмір мінімального страхового внеску.

За словами директора Департаменту реєстрації Харківської міськради Олега Дробота, таке нововедення привело до того, що державні реєстратори департаменту щодня обробляють понад 400 заяв від фізичних осіб-підприємців щодо закриття діяльності. 

 

 

 

comments powered by HyperComments