У випадку неподання показників спожитого тепла рахунок на основі інших розрахунків не повинен виставлятися

Середа, 15 лютого 2017, 16:04
Уряд "поставив на місце" тепловиків
У випадку неподання показників спожитого тепла рахунок на основі інших розрахунків не повинен виставлятися

Це зафіксовано у Постанові КМУ № 630, на яку посилаються тепловики, обґрунтовуючи «великі» платіжки за опалення.

«Якщо сім’я з тих чи інших причин самостійно не подала до 25 числа показники спожитого тепла згідно з квартирним приладом обліку, теплопостачальна компанія не має права виставляти рахунок такій квартирі на основі інших розрахунків», - пояснюють на урядовому порталі.

Урядовці цитують постанову КМУ, яка має силу закону: «Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань НЕ допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 15 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку».

Пункт 15 цієї постанови говорить, що рахунок за опалення формується на основі середньомісячних показників засобів обліку за попередній опалювальний період тоді, коли лічильник перебуває на повірці, яка має проводитися періодично не більше як один місяць.

«У разі несправності індивідуального теплового лічильника, яка не підлягає усуненню, до моменту встановлення нового палата за спожиту послугу нараховується відповідно до норм споживання - з розрахунку за 1 кв. метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря й фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим», - роз’яснюють на урядовому порталі.

Також урядовці нагадують: якщо теплопостачальна організація надала послугу неналежної якості, не в повному обсязі, то в українців є законне право вимагати перерахунку у вигляді зменшення розміру оплати спожитої послуги, - повідомляє урядова прес-служба.

comments powered by HyperComments