Харків`янам ухвалили нові ставки податків на 2017 рік

Середа, 22 лютого 2017, 11:44
За приватизовані квартири площею до 85 "квадратів" платити не доведеться
Харків`янам ухвалили нові ставки податків на 2017 рік

На сесії Харківської міської ради сьогодні проголосували за рішення про податки за новими ставками, вони діятимуть у 2017 році.

За інформацією директора міського  Департаменту бюджету і фінансів Тетяни Таукешевої, нові цифри для житлової нерухомості тепер такі:

  • ставки і пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних (крім квартир площею до 85 кв. м) і юридичних осіб - 1%;
  • ставка податку для об'єктів житлової нерухомості, зокрема, квартири/квартир незалежно від їх кількості загальною площею до 85 кв. м, що знаходяться у власності фізичних осіб - 0%.

Ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб:

  • готельні, офісні та торгові будівлі - 1%;
  • гаражі - 0,1%;
  • промислові будівлі і склади - 0,25%;
  • будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки) - 1%;
  • господарські (присадибні) будівлі - 0%;
  • інші будівлі - 0,1%.

Звільнені від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, комунальні підприємства, установи та організації, створені Харківською міською радою, об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності територіальної громади міста Харкова і передані в їхнє господарське ведення.

Ставка земельного податку за ділянки, нормативна грошова оцінка яких була проведена, тепер становить 1% від їхньої нормативної грошової оцінки.

Затверджені фіксовані ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць:

  • для першої групи платників єдиного податку - 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • для другої групи платників єдиного податку - 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Ставка туристичного збору становить 1% від бази стягнення збору.

А ставка збору за місця для паркування транспорту за кожен день провадження діяльності із забезпечення паркування за 1 кв. м площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, була прийнята в розмірі 0,015% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Тобто від 3200 грн.

Раніше стало відомо, що у січні 2017 року великі харківські підприємства сплатили до місцевого бюджету 74 млн грн податків і зборів.

comments powered by HyperComments