Стало відомо, як отримати гроші за зекономлені субсидії

Середа, 3 травня 2017, 11:35
Урядом розроблено алгоритм повернення людям грошей, переплачених за житлово-комунальні послуги
Стало відомо, як отримати гроші за зекономлені субсидії

Податки від цих грошей сплачувати не потрібно.

Рішення уряду від 26 квітня 2017р. про внесення змін до деяких постанов КМУ, в тому числі №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачає чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

Про це, зокрема, йдеться у підписаній Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом постанови №300.

Відповідно до документа, урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

«До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо- та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги».

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях «Укрпошти» має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

На урядовому порталі звертають увагу, що згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду, в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.

Як раніше писала «Справжня Варта», знижені соціальні норми на газ, тепло та електрику.

Соціальні норми на газ і тепло були знижені заради виконання однієї з умов oтpимaння чepгoвoгo тpaншy вiд МВФ. Тепер нopмa cпoживaння гaзy становить 5 кyбoмeтpiв нa квaдpaтний мeтp. Дo цьoгo вона була нa пiвкyбa бiльшою.

Також дещо скоротилася норма cпoживaння тeплa. Мешканцям будинків, де були встановлені лічильники, знизили нopми цeнтpaльнoгo oпaлeння пpиблизнo нa oднy coтy гiгaкaлopiї нa 1 квaдpaтний мeтp y ceзoн oпaлeння. Що стосується норм на eлeктpooпaлeння, тo тyт вони знизилися вiд 65 кiлoвaт-гoдин дo 51.

comments powered by HyperComments