Мінфін спростить реєстрацію податкових накладних

Понеділок, 11 вересня 2017, 17:17
Було зафіксовано тенденцію до росту відсотку призупинених накладних підприємців саме сільськогосподарського сектору
Мінфін спростить реєстрацію податкових накладних

Мінфін напрацював і узгодив рішення, яке дозволить ДФС покращити роботу системи призупинки реєстрації ризикових податкових накладних, аби уникнути призупинки накладних платників реального сектору економіки, - повідомляє «Справжня Варта»

Ця призупинки реєстрації ризикових податкових накладних дозволяє попереджати мільярдні скрутки з ПДВ і не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити. Але іноді система спрацьовує щодо податкових накладних чесного бізнесу, в тому числі представників сільскогосподарської сфери.

Для спрощення процесу Мінфін розробив такі зміни до критеріїв.

1. Для всіх платників. Платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. Якщо ця картка за встановленою формоюврахується ДФС, податкові накладні/розрахунки коригування за цією операцією зупинятися не будуть.

2. Для платників сільскогосподарського сектору. Технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

2.1. платника – товаровиробника сільскогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»

2.2. платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року)

2.3. А також якщо такі платники (пункт 2.1, 2.2) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року та за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора підприємства.

Як раніше писала «Справжня Варта», у Харкові обговорили проблему блокування податкових накладних.

27 липня відбулася зустріч бізнесу, експертів та податківців, метою якої було знайти рішення проблем, пов'язаних з блокуванням податкових накладних.

З 1 липня вступила в силу норма блокування податкових накладних при електронній реєстрації. І як завжди, це нововведення викликало проблеми у реального сектора економіки. В першу чергу від недосконалості системи постраждали виробники. Податківці пішли на зустріч і в співпраці з бізнес асоціаціями та практикуючими юристами провели круглий стіл, який сприяв обговоренню проблеми і допомогти платнику податків в ситуації, що склалася.

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments