Українці роками будуть сплачувати борг монополісту за встановлення лічильника тепла чи води у багатоквартивному будинку

Середа, 13 вересня 2017, 10:31
Щомісячна плата за обслуговання за рахунок монополіста становить 6-12 гривень на протязі п'яти років
Українці роками будуть сплачувати борг монополісту за встановлення лічильника тепла чи води у багатоквартивному будинку

Це станеться, якщо такі будинкові вузли комерційного обліку встановлюватимуть не самі споживачі за свій рахунок, а постачальник послуг, зокрема, тепла, - повідомляє «Справжня Варта»

Проте чиновники впевнені, що сама плата за опалення суттєво зменшиться за рахунок встановлення таких вузлів.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи введення в дію Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

«До затвердження методики розподілу, нарахування буде здійснюватися за старими правилами. У той же час співвласники можуть обрати порядок розподілу відповідно до положень Закону. До лютого 2018 року має відбутися перехід до розподілу за новими правилами», - зазначив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що будинкові вузли комерційного обліку буде встановлювати постачальник. «За Законом постачальник має на це один рік. Проте, споживач або органи місцевого самоврядування можуть встановити лічильники самостійно, а лічильник у квартиру – споживач. За Законом останній має на це три роки», - підкреслив він.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що головна зміна, визначена Законом, полягає в тому, що платежі будуть не в тарифі, а окремою сумою в платіжці. «Отже, тариф зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз, а далі сплачувати лише за його обслуговування чи заміну. Тепер споживачам, які встановили собі лічильник, продовжують виписувати платіжки за тарифом, до якого і надалі включаються кошти на встановлення лічильника», - зауважив урядовець.

«Отже, згідно Закону встановлення, оснащення оплачує споживач або органи місцевого самоврядування. Обслуговування та заміну лічильника оплачує споживач. Також ці суми будуть розстрочені на 5 років. Тому сплата за місяць на квартиру складатиме 6-12 гривень, тобто не більше 1% суми рахунку», - підкреслив Геннадій Зубко.

 За його словами, Закон зобов’язує постачальні компанії встановити лічильники споживачам, а після встановлення – взяти на абонентський облік. Також постачальні кампанії повинні будуть взяти на облік лічильники, придбані та встановлені мешканцями. На його думку, міські голови можуть виділити кошти з міського бюджету на встановлення як будинкових, так і квартирних лічильників, адже більшість теплопостачальних підприємств є комунальними.

Як раніше писала «Справжня Варта», постачальників води і тепла зобов'язали за свій кошт встановлювати будинкові лічильники.

Але потім мешканці багатоквартирних будинків повинні компенсувати монополістам ці гроші. Таке роз'яснення надало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments