Монетизація субсидій: Як це працює

П'ятниця, 22 лютого 2019, 13:45
Уже за два тижні субсидія громадянам виплачуватиметься готівкою.
Монетизація субсидій: Як це працює

Усі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті в березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Пенсіонери отримають допомогу від держави в березні разом із пенсією. Ті громадяни, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо в банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом із пенсією доставить «Укрпошта».

Решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня в найближчому відділенні «Ощадбанку» за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Увага! Таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року в домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги на суму більше ніж 340 гривень, субсидію на новий період 2019–2020 рр. не призначатимуть.

Нагадаємо, щороку в травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому всім отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати заяву та декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше в 2019 році.

comments powered by HyperComments