У Фрунзенському районному відділку міліції міста Харкова катують по 8 годин поспіль

Жанна Титаренко  |  Четвер, 19 травня 2011, 20:24
Наталію Кравцову викликали до відділку як свідка однієї бійки, що відбувалась неподалік кав‘ярні «Каліпсо». Допит закінчився переломом потиличної кістки, ушибом головного мозку та м’яких тканин потиличної області.
У  Фрунзенському районному відділку міліції міста Харкова катують по 8 годин поспіль

Під час допиту Наталії Кравцовій викручували руки, ноги, били по обличчю і по голові. Таку методику допитів, за словами потерпілої, міліціянти називали «слоником». Допит тривав 8,5 години. Потерпілій у цей час не дозволяли пити воду, ходити до туалету, і звісно ж, телефонувати батькам.

Про це та інше під час прес-конференції повідомила потерпіла Наталія Кравцова та її адвокат Володимир Сало.

За словами адвоката Володимира, Наталія зазнала катувань 16 червня 2010 року. Через кілька днів батьки потерпілої подали скаргу до прокуратури. Потім писали листи до міністра внутрішніх справ і президента. Але кримінальну справу порушили лише у грудні 2010 року.

Володимир Сало стверджує, що згідно до закону, прокуратура протягом 10 днів має вирішити: чи порушити кримінальну справу, чи відмовити у розгляді скарги. Але прокуратура це вирішувала протягом 5 місяців, що є грубим порушенням.

Потім справу було передано на розгляд до того ж самого Фрунзенського відділку міліції, де зазнала катувань потерпіла. Так справа переходила то до Фрунзенського відділку, то до прокуратури. Наразі адвокату не надають інформацію про те, на якій стадії розгляду знаходиться вищезгадана кримінальна справа.

Виходячи з цього адвокат прийшов за захистом до нашої четвертої влади – журналістів. На прес-конференцію прийшли і працівники Фрунзенського районного відділку міліції, а зокрема, начальник Фрунзенського слідчого відділку, заступник начальника того ж слідчого відділку капітан Андрій Свірідов та заступник начальника Фрунзенського відділку міліції кадрового забезпечення. Двоє з них відмовилися назвати свої прізвища і відповідати на питання журналістів.

Міліціянти швидко сіли в автомобіль Сузукі АХ 7187 ВТ і від’їхали від прес-центру.

Журналісти хотіли почути не лише коментар щодо того, чи били потерпілу і як саме, а й інформацію про те, чи порушено кримінальну справу по факту бійки, що трапилась біля кав’ярні «Каліпсо». Адже адвокату до сьогодні інформацію про розгляд справи, щодо якої допитували потерпілу так і не надали. Адвокат майже на 100% впевнений у тому, що кримінальну справу не порушено, бо в іншому випадку, цього б ніхто не приховував.

Потерпіла стверджує, що її весь час питали про те, чи знає вона когось з учасників бійки. Але пані Наталія стверджує, що познайомилася з тими хлопцями того ж вечора, коли трапилась бійка. Таке пояснення міліціянтів не влаштовувало. Вони кілька разів викликали Наталію Кравцову до відділку і на останньому допиті завдали їй складних тілесних ушкоджень. Крім того, силовими методами Наталію змусили написати свідчення на тих юнаків, кого вона взагалі може знати. Таким чином Наталія написала наклеп на двох своїх друзів – Андрія і Євгена. Хлопців того ж дня було доставлено до відділку, де вони зазнали фізичних катувань. За словами хлопців, їх теж допитували за методикою «слоник».

За словами адвоката потерпілої, міліціянти, які катували Наталію Кравцову, продовжують працювати в міліції. Їх, навіть, не звільнено з роботи, не кажучи вже про арешт чи грошове стягнення задля відшкодування матеріальних і моральних збитків.

Нагадуємо, що кількість випадків жорстких катувань у відділках міліції зростає. Виходячи з цього, не ризикуйте своїм життям та здоров’ям – ходіть на допити лише з адвокатом.

comments powered by HyperComments