Рекорд «градусника» у дерибані міського бюджету Харкова побито, на сесійну залу – мільйон

Четвер, 19 травня 2011, 23:07
Результати сесії Харківської міської ради, що відбулася 18 травня поточного року є такими, що вкотре б‘ють всі рекорди розкрадання бюджетних коштів. Після сумнозвісного виділення 780 тис. грн на ремонт велетенського градусника на майдані Конституції депутати задемонстрували ще зухваліший дерибан міської скарбниці: на «оновлення обладнання» сесійної зали ради виділено 1 млн грн.
Рекорд «градусника» у дерибані міського бюджету Харкова побито, на сесійну залу – мільйон

Зауважимо, що останній ремонт приміщення робили менше року тому – влітку 2010-го. Капітальний ремонт зали так само здійснено не більше 10 років тому. Таким чином, депутати-реґіонали вкотре продемонстрували неприховану схему розподілу бюджетних коштів «між своїми», воднораз тенденція від сесії до сесії є такою, що видаткові суми стають усе більшими, а «проєкти», під які їх видіялють, –  усе безглуздішими.

З-поміж інших проголосованих питань сесії – фактична монополізація фармацевтичних закладів у лікарнях через створення КП «Муніципальна аптека». Варто зауважити, що ідеться про цілеспрямоване «виселення» малого й середнього бізнесу із сектору, що обслуговує чи не половину фармацевтичного ринку області.

Іще одне гучне рішення – вимога до прокурора Харкова Євгена Поповича ініціювати вилучення земельної ділянки по вул. Пушкінська, 2 у громадянина РФ Дукера. Ідеться про величезний котлован, який вирито для будівництва найбільшого в місті торгівельного центру.

У своїй програмі для Харківської міської ради ВО «Свобода» зауважує, що в існуючому котловані раціонально побудувати комплекс підземного паркінгу, що звільнить вул. Пушкінську та Сумську від корків, спричинених паркуванням автівок на правій смузі руху. Воднораз очевидно, що рішення міськради є не більше аніж черговою комерційною оборудкою з вилучення земельної ділянки та її перепродажу новому «інвестору» під такий самий торгівельно-розважальний центр… Так само закликаємо не дивуватись, якщо по завершенні перевірки керівний склад Харківської прокуратури поміняє свої Chevrolet на Subaru Legacy (марки автівок умовні)…

Серед ухвал сесії також закупівля нових атракціонів для ЦПКіВ ім. Горького під заставу майна КП «Харківський метрополітен» та дозвіл на розміщення експериментальної ядерної установки в П‘ятихатках. Якщо перше рішення є ще одною ланкою в ланцюжку бюджетного грабунку під прапором «Євро-2012», то друге на перший погляд має позитивне забарвлення у світлі системної кризи української науки.

Водночас симптоматично, що міська влада укотре не може лаконічно пояснити призначення цього об‘єкта та можливі ризики від його роботи. Так само фахівці уже заявили про можливість складування відпрацьованого ядерного палива в згаданому об‘єкті, що є недопустимим у півторамільйонному місті.

comments powered by HyperComments