Подарунок до Міжнародного Дня захисту дітей: У Первомайському виселили 500 учнів школи мистецтв. Тепер там працюватиме 30 депутатів міськради.

У приміщення, що звільнилися, хочуть в'їхати чиновники міськради, а стару будівлю мерії віддадуть під офіси і магазини. Вперше ідея переселити Первомайський міськвиконком в одну з найкращих будівель міста виникла в 2006 році. Але тоді втілити її в життя не вдалося через протести громадськості. Але головне, переселяти Школу виявилося просто нікуди: у місті не знайшлося рівноцінного або хоч якось пристосованої для роботи музичного і художнього відділень будівлі. А просто викинути дітей на вулицю після піднятого галасу міська влада не ризикнула.
Тепер – інші часи. На хвилі чергового витка "оптимізації" установ культури і освіти, педагогів і батьків учнів Школи мистецтв просто поставили перед фактом. 12 травня відбулася позачергова сесія Первомайської міськради, на якій постало питання браку коштів в міському бюджеті для сфер освіти і культури. Культурі міста, зокрема, не вистачає близько 2 мільйонів гривень. У пошуках шляхів виходу з ситуації, що склалася, спеціально створена депутатська комісія відвідала декілька загальноосвітніх шкіл міста і будівлю Первомайського Палацу культури «Хімік».
Висновок, зроблений депутатами за результатами зроблених обходів і розрахунків, був напередодні озвучений на зустрічі з трудовим колективом Школи мистецтв: культуру необхідно "оптимізувати", а Школі доцільно звільнити займану будівлю і переселитися на третій поверх ПК «Хімік». "Культура повинна відповідати тим грошовим коштам, які на неї видають", – заявила заввідділом культури Первомайського міськвиконкому Олена Нагорна.
Третій поверх Палацу культури "Хімік", куди планують виселити Школу мистецтв, категорично не підходить для занять з дітьми, вважають педагоги. По-перше, частина поверху побудована у вигляді балкона; по-друге, під час проведення концертів і запису фонограм неможливо викладати музику і налаштовувати інструменти. Крім того, температура в бетонній будівлі ПК взимку досягає мінус одинадцяти градусів, і нарешті, там просто недостатньо кімнат для індивідуальних занять.
"Ми розуміємо, якщо влада нас захоче вигнати з нашої будівлі – нас виженуть, – обурюються педагоги. – Але лише не в ПК! Вже краще в ті гаражі, що у дворі – туди хоч недалеко переходити". Зі свого боку, міська влада налаштована не менш рішуче. За словами Первомайського міського голови Сергія Тепліцького, від нього в ситуації, що склалася, вже практично нічого не залежить: оптимізації навчальних закладів і установ культури вимагають зверху і поповнення міського бюджету чекати немає звідки.