До кінця наступного року колонки в Лозовій все ж таки демонтують

П'ятниця, 24 червня 2011, 10:12
До кінця наступного, 2012 року у Лозовій не залишиться жодної водорозбірної колонки. Цю програму працівники комунального підприємства “Лозоваводоканал” вже почали реалізовувати. З початку цього року вони демонтували 7 колонок. Натомість пропонують мешканцям приватного сектору проводити воду у двір. Тим, хто справно платив за користування колонкою, це робитимуть за півціни.
До кінця наступного року колонки в Лозовій все ж таки демонтують

 

Головний водяник Лозової Іліяс Калмуратов показує електронну карту міста. На ній відзначені усі комунікації “Лозоваводоканалу” і абоненти. Зеленим світяться ті, хто справно платить за колонку, рожевим — боржники. Будинки, які не укладали договір на користування водою, не світяться взагалі. Таких — найбільше.

У Лозовій станом на березень було 269 колонок. Ними офіційно користувалися 1663 абоненти. Справно платили за послугу тільки половина з них. Хоча вартість користування колонкою за березневою ж ціною становила 8 гривень на місяць.

 “Лозоваводоканал”, за словами керівника, втрачає на цих неконтрольованих джерелах шалені гроші. За рік планові технічні втрати становлять 232 тисячі кубометрів. Усій Лозовій цього обсягу вистачило б на місяць, говорить Іляс Калмуратов. У землю йде майже 2 мільйони гривень - у перерахунку на вартість води для населення. І це тільки планові втрати, не враховуючи крадіжок води — поливу городів і миття автівок.

Щоб зменшити втрати, колонки вирішили демонтувати. Робитимуть це поступово до кінця 2012-го. Мешканцям приватного сектору пропонують проводити воду на двір. Тим, хто платив справно, - а це 700 абонентів, - усі роботи і документи “Лозоваводоканал” зробить безкоштовно. Добросовісним абонентам доведеться заплатити тільки за матеріали. Це від 1,5 до 3,5 тисяч гривень.

Що робити, якщо платник добросовісний, але неспроможний заплатити навіть за матеріали, у міськвиконкомі поки не вирішили. І доки рішення не приймуть, у соціально незахищених абонентів колонки не забиратимуть.

Усі ж ті, хто має борги або взагалі не укладав договір на колонку, проводитимуть воду за повну вартість.

comments powered by HyperComments