Громадський рух «Чесно»: в Харкові сформована регіональна координаційна рада
Подібні суспільні рухи перевірені і схвалені світовим досвідом. Чи працюватимуть вони в Україні – поки невідомо, але громадські активісти плекають надії на реалізацію своєї мети – «вплинути на якість політики шляхом недопущення до виборів кандидатів, які не відповідають вимогам суспільства».
Варто наголосити на професійному і якісному підході до розробки концепції: від визначення критеріїв доброчесності кандидатів до графічного оформлення. Біло-фіолетові голівки часнику на значках та календарях – символ руху і засіб боротьби із сучасними політичними «вампірами», перевертнями та іншою нечистю – яскраво виділяють бажання активістів «захиститись» від недостойних у наступній Верховній Раді.
План-схема діяльності руху
У мозковому штурмі взяли участь представники 13 громадських організацій Харкова. Під час зустрічі було обрано трьох регіональних координаторів платформи – Юрія Кальченка(ГО «Ми – харків’яни»), Тамару Трацевич (Центр прав людини «Древо життя») та Надію Савинську («Демократичний альянс»). Розвиток руху у місті тепер на їх плечах.
Тамара Трацевич та Надія Савинська
Вони координуватимуть громадський аудит нинішніх депутатів та дослідження майбутніх кандидатів-мажоритарників за допомогою таких шести критеріїв:
- відсутність фактів порушень прав і свобод людини;
- відповідність задекларованих доходів та майна способу життя;
- незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;
- особисте голосування в парламенті;
- непричетність до корупційних дій;
- участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.
Інформація про результати роботи буде поширена за допомогою Інтернету, соцмереж та «сарафанного радіо».
Харків став 12 містом, в якому презентували рух «Чесно». Перед цим регіональні платформи були сформовані в Сумах, Полтаві, Чернігові, Вінниці, Житомирі, Хмельницькому, Тернополі, Луганську, Одесі, Миколаєві та Херсоні.