В рамках урочистої академії до Дня Героїв відбулась зустріч із діючими членами ВО «Тризуб» та Конгресу Українських Націоналістів

Жанна Титаренко  |  Понеділок, 28 травня 2012, 10:15
Відкриття урочистої академії розпочалося з освячення нового приміщення церковної трапезної, яке здійснив настоятель Свято-Дмитрівського храму Української Автокефальної православної Церкви протоієрей Віталій Зубак.
В рамках урочистої академії до Дня Героїв відбулась зустріч із діючими членами ВО «Тризуб» та Конгресу Українських Націоналістів

«Тут будуть збиратися і ділитися християнською любов’ю», - зазначає староста храму Ольга Різниченко.

 «Іще рік тому тут був підвал – заповнений з долівки до стелі різним сміттям. Так і в людини буває, доки не очищується її свідомість, доки вона не є справжнім християнином», - продовжує Ольга Різниченко.

Цього дня до Харкова завітав член ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери Ігор Загребельний (м. Полтава). Його доповідь на тему: «Реальність, святість, героїзм» викликала дискусію з кандидатом філософських наук Євгеном Зарудним.

 «Нерідко ми приховуємо свою імпотенцію християнським смиренням, і при цьому стаємо звичайнісінькими фарисеями. Нам бракує героїзму. Нас оточує зло, а ми дуже часто лишаємося до нього байдужими. Однією із форм духовної імпотенції є те, що ми стаємо рабами реальності… Ми стали реалістами і не прагнемо неможливого, і в цьому є проблема», - зазначив Ігор Загребельний.

З іншого боку Євген Зарудний нагадав про важливість перемоги на культурницькому полі.

«А що робити тим, хто не може себе спалити на вогнищі? А чи варто? Адже перемога на культурницькому рівні в усі часи зводила нанівець перемогу силою зброї. У кожного з нас є можливість виявити свій героїзм. І він буде не менш вагомим для здобуття, власне, української державності», - обґрунтовував свою думку Євген Зарудний.

Політичний референт Конгресу Українських Націоналістів Руслан Єгоров (м. Київ) подарував до бібліотеки Свято-Дмитрівського храму книжки про українських Героїв. Це Микола Руцький: «Котел з гурбів Славути», Олег Баган: «Доля і чин Ярослава Стецька» (повна біографія провідника ОУН), Володимир Косик: «Спецоперації НКВД», Семен Часник: «Ціна життя».

А ще Руслан Єгоров привіз до Харкова перший документальний фільм про Службу безпеки ОУН «Зачинені двері» (автор сценарію і режисер Віталій Загоруйко).

«Крім ОУН та УПА була організація, яка протистояла НКВД на досить високому духовному рівні. Служіння Господу й Україні має бути лише через любов. Мова йде про любов духовну, і тоді так чи інакше – людина йде до Бога», - зазначив Руслан Єгоров.

50-ти хвилинний фільм побудований на історичних документах архівів НКВД та МДБ і коментарях істориків та вцілілих членів ОУН надзвичайно вразив учасників зібрання урочистої академії.

Завершився захід спільною молитвою.

comments powered by HyperComments