Боротьба за збереження Гомільшанських лісів поширилась за межі України: Міністерство екоресурсів має зупинити підлеглих йому "лісорубів"!

Субота, 27 жовтня 2012, 10:24
Більше півроку екологічна громадськість б'є тривогу з приводу майбутнього харківського національного парку "Гомільшанські ліси". Спочатку політика нового керівництва цієї установи – "забудовувати і рубати" - викликала обурення серед екологічної громадськості СНД. 10 жовтня цього року 190 представників громадських організацій та окремі громадяни з України, Білорусі, Росії та Узбекистану направили Міністру екоресурсів України відкрите звернення "Не допустіть знищення старовікових лісів у національному природному парку "Гомільшанські ліси"!"
Боротьба за збереження Гомільшанських лісів поширилась за межі України: Міністерство екоресурсів має зупинити підлеглих йому "лісорубів"!

І ось хвиля громадського обурення докотилася до Центральної Європи. 22 жовтня з політкоректним проханням "допрацювати умови та обсяги проведення рубок в "Гомільшанських лісах" з урахуванням збереження біорізноманіття" до Міністра екоресурсів звернулася польська Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze ("Фундація природної спадщини"), яка займається збереженням дикої природи та екологічною освітою.
"Рубки були погоджені на ділянках старовікових дібров та заплавних лісів по р. Сіверський Донець, з віком дубів від 90 до 155 років. Однак ці ділянки є місцями поширення рідкісних видів рослин та тварин, зокрема, є ключовими для збереження рукокрилих тварин. Через тривалі багаторічні вирубки та суттєве скорочення площі лісів такі рослинні угруповання стали рідкісними для Європи, і збереглися майже виключно на заповідних територіях. Здійснення рубок на них приведе до зникнення вказаних рідкісних видів, збіднення біорізноманіття та втрати цими ділянками природної цінності", - йдеться у зверненні польських природоохоронців.

Між тим кампанія на захист "Гомільшанських лісів" не вщухає і в СНД. Враховуючи, що в парку вже почалася вимітка дерев "під сокиру", збір підписів до міністра екоресурсів був поновлений. А деякі з організацій, наприклад, Козацька спеціалізована дружина "Січ", - звернулися до нього з окремим листом.

Якщо керівництво "Гомільшанських лісів" не ставить собі на мету їх охорону, учасники кампанії на їх захист сподіваються, що така мета є у Міністерства екології та природних ресурсів України, і воно своєю владою захистить цей національний парк від вирубки.

comments powered by HyperComments