Віза на життя: Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Сьогодні, 27 січня світове співтовариство відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З цього приводу в Офісно-торговому центрі Platinum Plaza після поминальної церемонії відбулось відкриття виставки «Віза на життя», присвяченої рятівникам єврейського народу від нацистських дій.
Фото: rus.azattyq.org
6 мільйонів євреїв були знищені під час Голокосту Другої світової війни. Дипломати різних країн, які жертвуючи власними життями і репутацією, врятували життя тисяч євреїв, - їх фотографії із сімейних колекцій були представлені на виставці Ізраїльським культурним центром у Харкові. Біля фотографій власні думки цих людей стосовно жахливих подій.
«Якби не вони, кількість жертв була б незрівнянно більшою» - каже авторка фільму «Віза на життя» Олена Єлагіна. Мова йде про кожного, хто не злякався віддати життя, бо не був байдужими до всього людства. Людей, які рятували євреїв у Голокост, називають Праведниками світу і в різних країнах їх сотні й тисячі. Пані Олена представила кадри свого фільму, присвяченого історіям дев’яти дипломатів-рятівників.
Присутні на відкритті виставки заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан та генеральний консул Польщі у Харкові Ян Гранат у коротких виступах підкреслили значення дати. Адже доки ми пам’ятаємо скоєне колись зло, ми пам’ятаємо і велике людське добро, що чинить опір і дає життя.
Про дипломатів-Праведників світу можна прочитати:
Рауль Валленберг, шведський дипломат у Будапешті;
Тіуне Сугіхара, віце-консул Японської імперії в Литовській Республіці;
полковник Хосе Артуро Кастельянос, генеральний консул Сальвадора в Швейцарії;
Карл Лутц, швейцарський дипломат, віце-консул в Будапешті;
Хе Феншань, генеральний консул Китая у Відні.