«Батьківщина» в Харківській облраді вимагає оприлюднити текст угоди з «Shell»

Андрій Іванов  |  П'ятниця, 1 лютого 2013, 12:53
Фракція «Батьківщина» в Харківській обласній раді вимагає оприлюднити текст Угоди «Про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська, між державою Україна та компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (ІV) Б.В.» та ТОВ «НАДРА ЮЗІВСЬКА» на офіційному сайті облради.
«Батьківщина» в Харківській облраді вимагає оприлюднити текст угоди з «Shell»

Як повідомляє прес-службі Харківської облорганізації партії, про це йдеться в листі, який за дорученням фракції направила голові Харківської обласної ради Сергію Чернову керівник «Батьківщини» в облраді Людмила Бєлова.

Як зазначається в листі, ця Угода, яку обласна рада схвалила 17 січня 2013 року, «є суспільно значимим для усього населення Харківщини документом».

«Питання, пов’язані з розвідкою та видобутком нетрадиційних вуглеводнів, прямо стосуються екології, життя та здоров’я, економічних інтересів людей, які мешкають на територіях, де планується розробка газових родовищ», - наголошують опозиційні депутати.

Крім того, фракція «Батьківщина» попросила надати їм для роботи роздрукований примірник Угоди, засвідчений офіційно.

Як відомо, у лютому 2012 року Україна оголосила конкурси на укладення про розподіл продукції щодо Юзівської (Донецька і Харківська області) і Олеської (Львівська область) площ. У травні 2012 року переможцями конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції на видобуток газу на Олеській і Юзівській площах стали компанії Сhevron і Shell.

 17 січня 2013 року Харківська облрада схвалила проект угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться на ділянці Юзівська, частина якої розташована на території області.

 Одразу після сесії ВО «Свобода» заявила, що оскаржить це рішення Харківської обласної ради. І.Швайка, зокрема, акцентував, що видобування компанією Shell газу з ущільнених порід піщанику методом гідророзриву з використанням хімічних речовин може призвести до забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел.

 Депутат наголосив, що така технологія, як правило, призводить до вилучення великих земельних площ із ризиком незворотної втрати родючих ґрунтів, до вилучення значних об`ємів води (від 5 до 20 тис. кубометрів на одну свердловину), до забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел.

 Крім того, за словами І.Швайки, розробка свердловин альтернативного газу може призвести до деформацій поверхні, підвищення сейсмострушуваності (так звані техногенні землетруси), винищення рідкісних видів флори і фауни.

 23 січня 2013 року Кабінет Міністрів схвалив проект угоди про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між Україною, компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment B.V. і «Надра Юзівська».

 Згідно з документом, Кабмін уповноважив міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького підписати зазначену угоду, дозволивши вносити у разі потреби до її проекту зміни, що не мають принципового характеру.

 24 січня 2013 року в Давосі (Швейцарія) в присутності Президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте було підписано угоду між компанією Shell та компанією «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі у Харківській і Донецькій областях.

 Довідка. Прогнозні ресурси Юзівської площі оцінюються в 4,054 трлн. куб. метрів газу. Прогнозні ресурси Олеської площі - в 2,98 трлн. куб. метрів газу.

comments powered by HyperComments