«Shell» щорічно виділятиме 2 млн. доларів на реалізацію соціальних програм Харківщини та Донеччини

Андрій Іванов  |  Четвер, 7 лютого 2013, 00:13
Як повідомили у прес-службі Харківської обласної ради, про це під час пленарного засідання Балаклійської районної ради сказала спеціаліст по зв’язках з місцевою громадськістю компанії «Shell Exploration and Production Ukraine Investment B.V.» Валентина Гекова.
«Shell» щорічно виділятиме 2 млн. доларів на реалізацію соціальних програм Харківщини та Донеччини

За її словами, для визначення направленості соціальних інвестицій буде створено спеціальний координаційний орган, до складу якого увійдуть представники територіальних громад, газовидобувної компанії та громадських організацій. Крім цього, В.Гекова зауважила, що на початковому етапі розвідки Юзівської площа частка українського персоналу в проекті складатиме 60%, але за умов переходу до комерційного видобутку газу кількість робочих місць на родовищі для вітчизняних фахівців зросте до 80 %. За її словами, операційний контроль за діяльністю, яка буде проводитись на Юзівській газовій площі, що охоплює 3 райони Харківської області та 7 районів Донеччини, повністю буде здійснювати компанія «Shell».

В.Гекова підкреслила, що компанія провадитиме діяльність виключно у відповідності до міжнародних екологічних стандартів. «Юзівський проект буде реалізовуватись у відповідності до міжнародних стандартів з охорони навколишнього середовища та соціальної відповідальності, яких притримується компанія «Shell» у своїй діяльності. Для цього ще до початку робіт проводитиметься комплексна оцінка потенціального впливу проекту на екологічне та соціальне середовище», - зазначила вона.

Представник «Shell» повідомила, що за десятирічний період застосування компанією технології гідророзриву на території Сполучених Штатах Америки не було зафіксовано жодного випадку забруднення ґрунтових вод або ознак сейсмічного впливу.

Як відомо, у лютому 2012 року Україна оголосила конкурси на укладення про розподіл продукції щодо Юзівської (Донецька і Харківська області) і Олеської (Львівська область) площ. У  травні 2012 року переможцями конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції на видобуток газу на Олеській і Юзівській площах стали компанії Сhevron і Shell.

17 січня 2013 року Харківська облрада схвалила проект угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться на ділянці Юзівська, частина якої розташована на території області.

Одразу після сесії ВО «Свобода» заявила, що оскаржить це рішення Харківської обласної ради. Народний депутат І.Швайка, зокрема, акцентував, що видобування компанією Shell газу з ущільнених порід піщанику методом гідророзриву з використанням хімічних речовин може призвести до забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел.

Депутат наголосив, що така технологія, як правило, призводить до вилучення великих земельних площ із ризиком незворотної втрати родючих ґрунтів, до вилучення значних об`ємів води (від 5 до 20 тис. кубометрів на одну свердловину), до забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел.

Крім того, за словами І.Швайки, розробка свердловин альтернативного газу може призвести до деформацій поверхні, підвищення сейсмострушуваності (так звані техногенні землетруси), винищення рідкісних видів флори і фауни.

23 січня 2013 року Кабінет Міністрів схвалив проект угоди про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між Україною, компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment B.V. і «Надра Юзівська».

Згідно з документом, Кабмін уповноважив міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького підписати зазначену угоду, дозволивши вносити у разі потреби до її проекту зміни, що не мають принципового характеру.

24 січня 2013 року в Давосі (Швейцарія) в присутності Президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте було підписано угоду між компанією Shell та компанією «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі у Харківській і Донецькій областях.

Прогнозні ресурси Юзівської площі оцінюються в 4,054 трлн. куб. метрів газу. Прогнозні ресурси Олеської площі - в 2,98 трлн. куб. метрів газу.

comments powered by HyperComments