Понад 30 історичних об’єктів Харківщини запропоновано внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
Такі рішення ухвалені 21 березня на черговому засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Колегіально було прийняте рішення направити клопотання до Міністерства культури України про внесення до Державного реєстру:
- щойно виявлених об’єктів археології Дворічанського і Куп’янського районів;
- об’єктів історії (26 індивідуальних могил в м. Харкові по вул. Пушкінській, 102; будинку, де жив Рєпін І.Ю. та шляхового палацу в м. Чугуєві);
- комплексної пам’ятки історії та археології - місця розташування колишнього Петропавлівського монастиря XVII-XVIII ст. в Краснокутському районі;
- комплексної пам’ятки історії, містобудування та архітектури - будівлі цирку-театру Грікке в м. Харкові;
- про перенесення пам’ятки історії місцевого значення – пам’ятника радянським воїнам 1943 р. у м. Мерефі.
Довідка:
В 1905-1906 рр. місцевий підприємець Генріх Грікке побудував перший в Харкові цирк-театр – капітальну будівлю, яка існує і сьогодні на площі Червоного Міліціонера (тоді - Жандармська площа). Харків’яни називають його «старим цирком».
З цим будинком пов’язано багато відомих імен. По одній з версій-легенд, Генріх Грікке побудував його в подарунок цирковій актрисі. Цей подарунок, зведений за проектом архітекторів Коморницького і Хрустальова, став своєрідним еталоном для стаціонарних циркових будівель усього світу. Незвичайним було і те, що у будівлі цирку Генріха Грікке облаштували, окрім манежу, театральну сцену. У цирку-театрі виступали не тільки акробати, жонглери, дресирувальники, але й театральні трупи корифеїв української сцени Марка Кропивницького, Панаса Саксаганського, Миколи Садовського.
Харківський цирк працював у будівлі колишнього цирку Г. Грікке до середини 1970-х рр.