У Краснокутську достиг врожай бананів, а Зебра та Горила роздають їх у харківському метро!

Ольга Телипська  |  Середа, 23 жовтня 2013, 14:07
Якщо людство не схаменеться, то за два роки планету очікуватиме трагічний еко-вибух. Експерти зазначають, що 2015 рік вимальовується на обрії як найважливіший, критичний рік, в якому ми повинні діяти швидко і рішуче, мати хоч якийсь шанс обмежити глобальне потепління до рівня нижче 2 °С.
У Краснокутську достиг врожай бананів, а Зебра та Горила роздають їх у харківському метро!

Саме тому по всьому світу зараз проходять тематичні заходи з метою попередити жахливі наслідки нашого ймовірного майбутнього. Таким чином, від учора і до кінця тижня в Харкові триватиме «Тиждень клімату», який відбувається в рамках Всесвітнього місяця із вирішення проблем зі зміни клімату. Як повідомляють організатори, у нашому місті проведуть низку заходів.

Зокрема, вчора у метро в рамках акції «Клімат змінюється. Час діяти» зебра та горила (перевдягнуті волонтери) як символи сучасного «еко-суспільства» роздавали усім охочим банани. Такого роду флеш-мод мав на меті продемонструвати, що ці екзотичні тварини та не менш екзотичні банани в скорому часі можуть стати характерними для нашого кліматичного поясу і прекрасно ілюструють глобальну зміну клімату.

Сьогодні по плану екскурсія до енерго-парку «Восток» (селище Солоницівка), а в четвер – 23 жовтня – нас очікуватиме майстер-клас «Соціальне житло для птахів-урбаністів» у Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр". Також планується провести акцію "Посади дерево" та організувати прийом макулатури в обмін на еко-сувеніри.

Паралельно в Будинку актора працює фотовиставка «Україна: клімат змінюється».

Час задуматись про довколишнє середовище настав вже давно, але суспільство не робить жодних висновків і далі експлуатує природні ресурси.

Тому організатори «Тижня клімату» вирішили написати своєрідне звернення-діалог до нас усіх і запрошують таким чином харків’ян взяти участь у акціях. Цитуємо: «Чи правда, що у Краснокутську достиг врожай бананів? Чи дійсно клімат на нашій планеті змінюється, і якщо так, то в який бік? Чи нормально, що в кінці березня у Харкові випадає більше снігу, ніж за всю зиму? Які наукові факти це підтверджують? Наскільки це впливає на моє життя? Що я можу зробити? Відповіді на ці та багато інших запитань ми будемо шукати протягом кліматичного тижня у Харкові. Приходьте на події Тижня клімату з 21 по 28 жовтня, щоб дізнатися більше про проблеми, пов’язані з глобальною зміною клімату та їх вирішення».

Кліматичні тижні є частиною світової кампанії Global Power Shift. До 28 жовтня подібні події відбудуться у чотирьох містах України – Києві, Львові, Дніпропетровську та Харкові.

Світова кампанія Global Power Shift ставить перед собою  амбітну мету – в межах нашої досяжності. Разом з широким рядом різнопланових організацій, активістів і мереж спільнот майже в кожній країні на Землі, кліматичний рух володіє необхідним потенціалом для отримання глобальної хвилі суспільної підтримки. Global Power Shift вважає, прийшов наш час реалізувати цей потенціал.

Глобальний Power Shift (GPS) розпочався ще у червні цього року з міжнародного саміту кліматичних лідерів у Стамбулі. Тоді ж і було вирішено, що ціла низка акцій буде надихаючим, продуктивним і веселим приводом зібрати довкола себе більше 500 кліматичних активістів з усього світу. Організатори вірять, що це стане каталізатором змін і унікальною можливістю для розвитку спільнот, з унікальною програмою, спрямованої на розвиток і поширення навичок, можливостей і стратегії для зведення кліматичного руху в усьому світі на новий рівень.

Підтвердженням цього є і акції, які вже проведені в Харкові. В  незалежному культурному центрі «Інді» відбулася вистава від студентів Харківського університету мистецтв імені І.П. Котляревського – театральної групи «Босоногі», який і позначив офіційне відкриття Тижня клімату в Харкові. Постановка «Інкрустації» створена на основі творів поетеси Ліни Костенко. Режисером виступила відома акторка театру «Р.S.» Надія Алюнова.

Також вчора почала діяти фотовиставка та збір макулатури. Виставка «Україна, клімат змінюється!» розповідає про кліматичні катастрофи в Україні та світі. Міжнародні фотографії були надані Greenpeace, а українські – відібрані з багатьох робіт, зроблених людьми з різних міст України і відгукнулися на конкурс «Друг природи». А в друкарні «Мадрид» харків'яни можуть обміняти макулатуру на корисні еко-сувеніри. Головному макулатурному важкоатлету в неділю, 27 жовтня, на фінальному заході обіцяють вручити особливий приз.

 

comments powered by HyperComments