Пожежна безпека – шампур, а оцінки дітей – шашлик (Кривцов)

Микола Кузнєцов  |  Вівторок, 19 серпня 2008, 15:27
«Для батьків, які відправляють свою дитину до школи, на першому місці, насправді, не стоять його оцінки. Їх хвилює, щоб дитина повернулася звідти живою та здоровою», – заявив на засіданні комісії по техногенно-екологічнії ситуації Харківського виконкому голова КНС Олександр Кривцов.
Пожежна безпека – шампур, а оцінки дітей – шашлик (Кривцов)

Глава комісії визнав незадовільною роботу декількох районних управлінь освіти, указавши на парадокс у використанні бюджетних коштів: рапортуючи про ремонти фасадів шкіл і дитсадків, фарбування стін і реконструкцію дахів, керівники Управлінь ігнорують виділення коштів на забезпечення пожежної безпеки.

Так, у більшості районів керівники утруднилися назвати відсоток від використаних бюджетних коштів, що було використано на пожежну безпеку.

У той же час певні роботи ведуться: проводяться заходи щодо перевірки пожежних водосистем, закупаються лампи евакуаційного освітлення, ведуться заходи щодо роз'яснення правил пожежної безпеки.

Аналогічна ситуація спостерігається і в медичній сфері. Так, на деяких об'єктах лікарні швидкої й невідкладної допомоги й у ряді інших медустанов представники МНС визнали незадовільним стан пожежної безпеки.

О. Кривцов наполіг на тому, щоб у сфері освіти та охорони здоров’я безпосередньо директора установ і керівники профільних департаментів і управлінь «вбили собі у голову», що пожежна безпека повинна бути основою благоустрою лікувальних і освітніх установ.

«Щоб не рапортували радісно про пофарбовані фасади та відремонтовані дахи, не розуміючи, що, якщо не забезпечена пожежна безпека, все це згорить ясним полум'ям», – сказав він.

О. Кривцов також підкреслив, що якби кошти в тих обсягах, у яких вони витрачаються на компенсацію погорільцям після пожеж і на відбудовні роботи, витрачалися б на пожежну безпеку, це допомогло б зберегти бюджетні засоби в набагато більших обсягах. Але головне, на думку голови КНС, – безпека дітей у шкільних установах і пацієнтів у лікарнях.

«Пожежна безпека, як при готуванні шашлику, повинна стати шампуром, на який вже нанизуються оцінки у школі, тобто в першу чергу ми повинні вчити, як то кажуть, якісно, так, але, насамперед, безпечно», – сказав О. Кривцов.


 

comments powered by HyperComments