Харківські дерева ростуть і в мороз

Микола Кузнєцов  |  П'ятниця, 10 жовтня 2008, 11:53
Спеціалізоване комунальне підприємство «Харківзеленбуд» розпочало осінню висадку дерев у Харкові.
Харківські дерева ростуть і в мороз

Як розповів керівник Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін, спочатку проводиться висадка хвойних дерев – листяні можна та потрібно саджати пізніше, коли вони «заснуть». Відповідно до діючого законодавства, їх можна висаджувати навіть у мороз – до мінус 20 градусів.

Забудовники міста, на кошти яких закупаються дерева, вже поставили перших 175 блакитних ялинок – дорогих та гарних дерев, що ефективно формують ландшафт і «силует» міста. Вони висаджуються в саду Шевченко, біля станцій метро «Наукова», «Бекетові», «Пушкінська», «Ботанічний сад», «пр. Гагаріна», «Держпром», а також у скверах «Перемога» та «Стрілка», біля пам'ятника Солдатові на вул.23 серпня, на пл. Рози Люксембург і Красношкільній набережній.

За словами В. Кітаніна, Харківський міський голова Михайло Добкін доручив висадити в осіннє-зимовий період 2–2.5 тисячі дерев.

Це дерева коштовних порід віком більше 12 років із грудкою землі – кулястий клен, довголистяна липа, каштани.

Керівник Департаменту комхоза також нагадав, що критики міської влади неодноразово озвучували скептичну думку про те, що висаджені взимку в морози дерева не виживуть. Однак, за даними Віктора Кітаніна, виживаність серед 2450 дерев, висаджених у попередній період, склала 98%.

 

comments powered by HyperComments