Що насправді відбулося в харківському метро. Подробиці інциденту 29 липня

Микола Кузнецов  |  Четвер, 30 липня 2009, 11:55
«У енергодиспетчерів на екранах в одну мить всі системи показали руйнування енергоустаткування на підстанції, що живить ділянку від ст. «Холодна Гора» до ст. «Проспект Гагаріна».
Автоматика не спрацювала, тому що спрацювала інша автоматика. Довелося ручками...

Про це «Міську Варту» повідомив начальник ГП «Харківський метрополітен» Сергій Мусеєв, коментуючи зупинку руху поїздів ввечері 29 липня.

«Перш ніж звпровадити заходи щодо перемикання на іншу підстанцію, діючи за інструкцією, співробітники диспетчерського центру вивели поїзди на платформи. Відповідні служби здійснили евакуацію пасажирів з поверненням плати за проїзд», – підкреслив голова адміністрації підземки.

За його словами, паралельно протягом декількох хвилин було визначено, що на підстанції спрацювала сигналізація задимлення. Диспетчер викликав МНС, пожежники за 2 хвилини загасили займання. Воно виявилося в одній з електрошаф підстанції.

Підстанція відключилася, пропало живлення контактної рейки. Поїзди зупинилися.

«В результаті ми не мали живлення для автоматичного перемикання на іншу підстанцію. У зв'язку з цим аварійна бригада енергетичної служби метрополітену спустилася в тунель і по всьому перегону від ст. «Південний вокзал» до тупіка на «Холодній Горі» зробила ручне перемикання – спочатку відключили підстанцію, що вийшла з ладу, потім підключили іншу», – розповів С. Мусеєв.

Затримка в русі між станціями «Гагаріна» і «Холодна Гора» склала 2 години – з половини восьмого до половини десятого вечора.
 


Як повідомлялося раніше, 21 липня близько сьомої години ранку на станції Харківського метрополітену «Ботанічний сад» почалася пожежа. Горів торгівельний кіоск з побутовою хімією.

2 серпня 2008 року в одному з вагонів поїзда Холодногірсько-заводської лінії харківського метро сталося коротке замикання.

Відзначимо, в харківському метро завжди відносилися до потенційної небезпеки з пристойною часткою перестраховки. Так, регулярно проводяться навчання, машиністи при щонайменшому натяку на пожежу зупиняють поїзд та висажують пасажирів.
 

comments powered by HyperComments