Сьогодні день солідарності журналістів

Жанна Титаренко  |  Середа, 8 вересня 2010, 16:51
Журналісти часто працюють на межі можливості і в екстремальних умовах. Сьогодні, вони зібралися зовсім не для того, щоб привітати одне одного зі святом і відпочити, а для того, щоб обговорити політичну ситуацію в Україні та наявні можливості захисту від утисків свободи слова.
Сьогодні день солідарності журналістів

В умовах передвиборчої агітації, читачі часто сприймають журналістів як засоби впливу на громадську думку, або ж як рупор якоїсь політичної сили. 

Самі журналісти не заперечують того, що перед виборами можна заробити гроші на рекламі, але ставати рупором Партії регіонів багато видань відмовляється.

Під час прес-конференції було зазначено, що у великих містах журналіст має можливості пошукати роботу в іншому місці, а в районних виданнях це вкрай складно і скоріше за все неможливо.

У студію було запрошено журналістів з різних видань. Вони розцінювали зустріч як реальну можливість розповісти слухачам про особливості своєї професії, її небезпечність і відповідальність за кожне написане і сказане слово.   

Голова Харківської Обласної Спілки Журналістів Олександр Голуб зазначив, що журналісти формують громадську думку.

«Зараз громадська думка не є такою, якою ми її хочемо бачити. Результатом такої думки є законодавча влада», - сказав пан Олександр.

Під час обговорення також пішла мова про те, що в Києві була створена слідча комісія, яка розбирала випадки утиску свободи слова. У Харкові зараз таку функцію виконує Обласна Спілка Журналістики. Олександр Голуб заявив, що на місцевому рівні, при потребі теж буде створена така комісія і ресурсів на це вистачить.

Журналісти також розповіли про утиски свободи слова в Україні в цілому і їх редакцій конкретно.

Так  Володимир Доскальчук розповів про те, як у нього два рази стріляли, через деякі журналістські розслідування. І про те, що навіть журналістам «Української правди» чиновники не відповідають на запити.

Олександр Голуб заявив, що аби уникнути частих і небажаних перевірок, редакція «Селянської газети», яку він очолює, наперед сплачує всі податки, щоб перевіряти було нічого.

За словами пана Олександра,  «Селянська газета» є вузькоспеціалізованою і її тираж сягає від 120-60 тисяч. Зараз наклад є найменшим. Газета містить матеріали про те, як треба заробляти гроші на землі, критикує владу тощо.

Олександр Голуб також закликав усіх журналістів  працювати в рамках закону.

Головний редактор газети «Зміївський курєр» Олександр Сумець наголосив на тому, що прокуратура не виконує своїх зобов’язань та не відповідає на офіційні звернення журналістів.

У той же час, прокуратура робила постійні перевірки газети «Зміївський курєр», а зараз редакцію виселяють з приміщення.  

«Щодо політичних реклам, то Партія регіонів і партія Тігіпка категорично проти розміщення там передвиборчої агітації», - зазначив Олександр Сумець. 

За словами пана Олександра Сумця, раніше Партія регіонів розмістила на шпальтах його газети кілька реклам, але потім відмовилася від подальшої співпраці.

Прес-конференція закінчилася черговими привітаннями журналістів та закликом до читачів ретельно аналізувати інформацію, особливо у передвиборчий період.

comments powered by HyperComments