Достатньо імовірно, що 20 тисяч бюлетенів просто викинуто на смітник
Про це та інше сьогодні на прес-конференції заявив юрист «Зеленого фронту» Євген Соловйов.
У зв’язку з такими невідповідностями Євген Соловйов звернувся до суду. Міська виборча комісія не заперечує цей факт невідповідності і не висунула жодних пояснень на свій захист. Але Харківські суди відмовилися у розгляді справи, посилаючись на те, що Євген Соловйов не мав права порівнювати ці цифри.
Але з іншого боку, за новим виборчим законодавством, кількість виборців, що проголосувала за кандидатів у депутати міської та обласної рад, а також міського голови повинна бути однаковою. А якщо є розбіжності, то по кожній дільничній виборчій комісії такі невідповідності повинні бути пояснені низкою документів.
Розбіжності у 20 тисяч голосів виникли у територіальній виборчій комісії.
Крім того, були судові позови й за розірвані пакети з бюлетенями та інші порушення, але суд відмовляється приймати до розгляду відеоматеріали, пояснюючи це тим, що це зовсім не є суттєвими доказами. Коли до суду приходили свідки, то їм було відмовлено давати свідчення під час засідань.
Голова громадської організації «Ми – харків’яни» й «Зеленого фронту» Юрій Кальченко наголосив на тому, що його команда зараз веде активну співпрацю з різними міжнародними організаціями і найближчим часом буде займатись вирішенням екологічних і соціальних проблем міста.
Щодо виборів, то Юрій Кальченко вважає, що Партія регіонів застосувала вдалу політичну технологію, яка розділила голоси виборців і не дала представникам «Зеленого фронту» пройти в міську раду. Робилося це таким чином: на вибори йшло 4 різних партії, що містили в собі значення слова «зелений». Але активну агітацію вела лише «Зелена планета», від якої, власне, і йшли представники «Зеленого фронту».
Люди, які мали наміри підтримати захисників дерев на виборах, не розібравшись в назвах, голосували за будь-яку з цих чотирьох партій. Юрій Кальченко вважає, що це представники Партії регіонів профінансували участь у виборах ще трьом партіям, які містили у своїх назвах значення слова «зелений».
Врешті-решт, «Зелена планета» набрала 6 432 голси і не пройшла до місцевої ради. Але всі чотири партії зі словом значення «зелений» у назві, подолали трьох відсотковий бар’єр і пройшли б до органів місцевої влади, аби були разом.
За словами кандидата в депутати міської ради Вікторії Кравченко, найбільшу підтримку партія «Зелена планета» отримала на тих дільничних виборчих комісіях, що були розташовані в районі П’ятихаток, і після підрахунку голосів виявилося, що ця політична сила опинилася на третьому місці після Партії регіонів і ВО «Батьківщина».