В Харкові висвячено єпископа Римсько-католицької церкви

Четвер, 9 грудня 2010, 18:52
Вперше в історії в Харкові висвячено католицького єпископа

8 грудня у Харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії  ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви (РКЦ) єпископ Мар’ян Бучек очолив урочисту Месу, під час якої відбулася єпископська хіротонія отця-прелата Яна Собіли. Свячення відбулося за участю Апостольського Нунція в Україні (посла Ватикану) архиєпископа Івана Юрковича та голови Конференції Римо-Католицьких єпископів України архиєпископа, Митрополита Львівського Мєчислава Мокшицького.

Харківсько-Запорізька дієцезія існує лише 8 років, а єпископ Ян Собіло є першим  в історії призначеним єпископом-помічником для Харківсько-Запорізької дієцезії.

Після прочитання Євангелія єпископа-номіната представили Церкві. Після чого Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович зачитав лист Папи Бенедикта XVI про номінацію. На урочистій Месі єпископ-номінат склав присягу. Після молитви свячення, яку виголосив владика Мар’ян Бучек, новому єпископу передали книгу Євангелія та єпископські ознаки – перстень, митру та пасторал.

За повідомленням «Католицького медіа-центру», в урочистостях взяли участь 20 єпископів: всі 13 єпископів Римо-Католицької Церкви, а також єпископи Греко-Католицької Церкви на чолі з Патріархом Любомиром (Гузаром). Також у цій події взяли участь священики РКЦ з України та з-за кордону, представники влади.

Як йдеться у повідомленні, новий єпископ прийняв за свій єпископський девіз слова “Deus Pater Misericors” (Бог Отець Милосердний), а за єпископський герб – ікону Бога Отця Милосердного – Покровителя прокафедрального собору в Запоріжжі.

comments powered by HyperComments