Кандидат на голову НСПУ Михайло Сидоржевський познайомив спілчан зі своєю програмою

Юлія Гуш  |  Субота, 15 листопада 2014, 17:28
14 листопада в харківському відділенні Національної спілки письменників України відбулася зустріч з одним з кандидатів на голову НСПУ Михайлом Сидоржевським.
Кандидат на голову НСПУ Михайло Сидоржевський познайомив спілчан зі своєю програмою

Письменник, редактор та журналіст Михайло Сидоржевський познайомив харківських спілчан зі своєю програмою, в якій він виділив два основних пріоритети – демократизацію та модернізацію Спілки письменників. Зокрема, мова пішла про статут Спілки. Він заявив, що багато його положень є застарілими. Тому наразі створюється новий проект статуту, який згодом буде запропонований на обговорення обласним організаціям.

Зміни також мають стосуватися структури організації. Михайло Сидоржевський зазначив, що Дирекція управління майном має бути ліквідована, адже за останні роки вона перетворилася на структуру, яка не підвладна ні секретаріату, ні раді Спілки. Нею керує людина на прізвище Грицик, яка є далекою від літератури. За словами Сидоржевського, замість дирекції управління майном має бути утворений Господарчий відділ.

Також він має певні плани і щодо спілчанських літературних премій. Сидоржевський наголосив, що склад журі, які ці премії і видає, має бути переглянутим. Адже за його словами, журі передусім видає премії «своїм» літераторам. Або якщо на премію претендують два письменника, то її дадуть старшому, мовляв, молодий може і зачекати. Також Сидоржевський звернув увагу на розрив між поколіннями всередині Спілки. Він розповів, що подекуди можна помітити упереджене ставлення літніх до молодих і навпаки. За його словами, це ненормально, адже всіх об’єднує література. Також у Михайла Сидоржевського є чимало претензій щодо роботи з молоддю, яка, за його словами, є «майбутнім спілки». А неувага до цієї проблеми приводить до того, що деякі спілчани вважають, що через 10-20 років Спілка може вичерпати себе і самоліквідуватися.

 

comments powered by HyperComments