Напрацювання топонімічної групи будуть передані до Міськради
Під час заходу вони презентували власний проект по перейменування харківських топонімів згідно Закону України про декомунізацію. «В підсумковому переліку у нас вийшла 281 назва, а також 5 станцій метро, 5 парків і скверів, а також 8 районів міста Харкова, – розповіла Марія Тахтаулова, координатор проекту «Харківська топонімічна група», – все це ми вже доопрацювали. На понеділок запланована офіційна передача до Міської ради всіх цих наших напрацювань. В основу нашої роботи були покладені певні критерії: ми повертаємо історичні назви, вшановуємо відомих харківців, українців, даємо символічні назви».
Деякі вулиці, чиї назви підпадають під дію закону, було вирішено назвати в честь видатних особистостей: наприклад, вул. Петровського може бути перейменована на вул. Анни Ярославни, вул. Слинька – на бульвар Квітки Цисик, вул. Тінякова – на вул. Багряного, просп. Косіора – на просп. Володимира Великого, вул. Червоноармійська – на вул. Євгена Гребінки, вул. Халтуріна – на вул. Василя Стуса. А щодо символічних назв або ж повернення історичних, то було вирішено, що пров. Артема слід перейменувати на пров. Романтичний, вул. Буздалина – на вул. Спокійну, вул. Демченка – на вул. Дівочу, пров. Руднєва – на пров. Червоної калини, прос. Ілліча – на прос. Новобаварський, вул. Кірова – на вул. Чарівну…
Всі ці пропозиції ретельно обговорювалися на кожному засіданны топонімічної групи, яке проходило щотижня в приміщенні харківської «Просвіти». Всі вони будуть згодом передані до міської ради. Проте чи врахують міські керманичі думку харківської громадськості – покаже час.
Фото і відео – Харківський кризовий інфоцентр