Вартість головного продукту в Харкові проконтролює Антимонопольний комітет (відео)
Про це на брифінгу в Харкові повідомив голова ХОГО «Самопоміч» Тарас Сітенко.
За його словами, на даний момент звернення підписане двома народними депутатами: Ярославом Маркевичем і Романом Семенухою. Після початку сесії 31 серпня буде зібрано ще низку підписів народних депутатів з інших фракцій.
"Споживання хліба на день в Харкові складає приблизно 500 тонн. 60% від того об'єму належить одній мережі виробництва, тому за усіма стандартами антимонопольних справ, це вважається монопольним станом на ринку», - повідомив Тарас Сітенко.
Ймовірно, говорячи про монополіста в Харкові, голова ХОГО «Самопоміч» мав на увазі «Кулиничівський хлібозавод», що належить народному депутатові Володимиру Мисику.
За інформацією Т.Сітенка, в Києві Антимонопольний комітет втрутився в цю ситуацію, і ціни на хліб були знижені в середньому на 30%. На цей момент в столиці хліб коштує в середньому на 40% дешевше, ніж у Харкові.Оцінювалися дві позиції: подовий хліб і батон типу«Слобожанського».
У Києві хліб зараз на 40% дешевше, ніж у Харкові. Хліб подовий : Харків - 10, 05, Київ - 5,25. Батон «Нарізний»: Харків - 7,75, Київ - 4,15.
Між тим, причин, за якими харків'яни повинні платити за цей продукт більше, немає.
"Ціна хліба складається з декількох складових. Перше - це глобальне підприємство, яке робить борошно для хліба. Це виробництво, технології, оренда, зарплата -приблизно 26% в ціні на хліб. Далі борошно йде на хлібозавод, і там виробництво складає десь 35%. Далі -це транспорт, щоб доставити випечений хліб в торговельні точки - 1,5% мінімальна націнка торгової роздрібної мережі – 35%", - розповіла доктор економічних наук Галина Назарова.
Якщо у виробництва і роздрібної торговельної мережі один власник, то 70% ціни на хліб абсолютно монопольно встановлюється. Монополіст, який володіє заводом, фабрикою і роздрібною мережею, сам встановлює норму прибутку. Саме тому слід перевірити кожен етап ціноутворення.
Звернення буде подано до Антимонопольного комітету на початку вересня. На розгляд йде близько двох місяців.