Нідерландці збираються з відходів Роганського полігону Харківщини видобувати біомасу для опалення та заправки авто
![Нідерландці збираються з відходів Роганського полігону Харківщини видобувати біомасу для опалення та заправки авто](https://varta.kharkov.ua/content/documents/11091/1109070/thumb-item-523x340-1cdf.jpg)
За твердженням Станіслава Ігнатьєва, електро та теплову енергію можна виробити з усіх видів біомаси. І на Харківщині цього добра вдосталь. «Якщо говорити в цифрах, то 2,4 гВт енергії на годину можна отримати з усіх видів біомаси, а це рівно стільки, скільки виробляє Зміївська електростанція», - повідомив спеціаліст.
Отримати біомасу можна і з деревообробки, і відходів тваринництва, і зернових культур, а ще зі сміття на полігонах та стічної води на очисних спорудах.
Стосовно звалищ для сміття, на Харківщині таких 9, повідомив Ігнатьєв, з них Дергачівський та Роганський мають найбільшу цінність для іноземного інвестора. Щодо останнього, Харківщина вже підписала контракт з нідерландською компанією, яка готова найближчим часом зайти на Роганське звалище та видобувати з нього біомасу для отримання тепла та заправки авто.
Не менше корисної біологічної маси можна одержати зі стічних вод на очисних станціях. Придатним для цього є Безлюдівське підприємство. Якби з його біомаси можна було отримати енергію, то електрикою забезпечилася чи не одна третина Харкова.
Своїми цифрами вражають і відходи з тваринництва, розповів фахівець. «Одне лише Сахновщинське підприємство з вирощення свиней може дати завдяки своїй біомасі 275 кВт на годину електрики. Багато біомаси також дають і відходи в галузі рослинництва», - запевнив Ігнатьєв.