Група «Старий Харків» знайомила харків’ян з історією міста (фото)

Юлія Гуш  |  Понеділок, 25 січня 2016, 13:51
Під час відзначення «Дня однієї вулиці» представники групи «Старий Харків» провели низку пізнавальних заходів на вулиці Гоголя, яка на день стала пішохідною.
Група «Старий Харків» знайомила харків’ян з історією міста (фото)

Наприклад, того дня по вулиці Гоголя пройшли пізнавальні екскурсії, пов’язані з її історією та архітектурою. Охочих дізнатися трохи більше про Харків зібралось чимало. «Ми займаємося тим, що по частках збираємо інформацію про старий Харків. Нас запросили організатори заходу «День однієї вулиці» провести історичний екскурс по цій вулиці, – розказав Андрій Іванов. Наша екскурсія називається «Пара століть за пару кроків». Ми розповідаємо про архітектуру, розказуємо якісь легенди, пов’язані з цією вулицею, а також різного роду життєві побутові ситуації».

Також група «Старий Харків» влаштувала власну історичну експозицію, на якій можна було побачити експонати, виготовлені ще за імперських часів. «На виставці представлена продукція харківських заводів, – розповів Павло Кличко, модератор групи «Старий Харків», – це одна з перших коробок монпансьє Джорджа Бормана. Це був один з перших випусків в тодішній Російській Імперії. В таких розкішних коробочках продавав чай один харківський купець. А це дюймовий ключ заводу «Гельферих-Саде» … В наслідок – «Серп та молот», а на сьогоднішній день він зруйнований. Це був один з перших заводів. Піонер індустрії Харкова, величезний завод».

Окрім вищезгаданих експонатів, на виставці можна було побачити світлини приходу першого поїзда на Південний вокзал в 1868 році та першого планера Кожедуба, зразки плитки Бенкердорфа, якою свого часу був вимощений Харків, а також саморобні квіти, які виготовляли дівчата тих часів. Павло Кличко розповів, що такі вироби вони готували до Дня незабудки. Дівчата продавали квіти, а згодом всі виручені кошти віддавали до тубдиспансеру.  

Наприкінці дня, вже після проведення екскурсій, представники «Старого Харкова» прочитали пізнавальну лекцію «Пара століть за пару кроків». На ній відвідувачі, які не побували на екскурсіях, могли почути різні цікаві історії про вулицю Гоголя.

comments powered by HyperComments