Що може зробити українські дороги більш безпечними?

Вівторок, 17 травня 2016, 23:54
У Верховній раді з’явився проект закону про створення Національної дорожньої агенції, чия діяльність має бути направлена на оптимізацію дорожнього руху.
Що може зробити українські дороги більш безпечними?

Ця новина була озвучена під час круглого столу з теми «Що відбувається на наших дорогах?», яка пройшла в Харківському кризовому інфоцентрі. Ініціатором заходу виступила громадська організація «Товариство учасників руху», яка займається проблемами в даній сфері. Сам круглий стіл відбувся в межах Всесвітньої акції «Тиждень дорожнього руху», до якої Україна приєдналася 16 травня. «Справа в тому, що проблема безпеки, аварійності, травмування на дорогах вже давно стала проблемою світовою, – зазначив Андрій Ситенко, президент ГО «ТУР», – у неї дуже багато складових. І світ зійшовся на тому, що є дві головні ознаки. По-перше, що проблема безпеки є науковою. По-друге, що це проблема всього суспільства».

Він розповів, що у Верховній раді вже з’явився проект закону про створення Національної дорожньої агенції, яка не буде підпорядкована жодному міністерству. До рецензування даного законопроекту свого часу були залучені фахівці з різних галузей. На даний момент він знаходиться в робочій фазі. «Ми маємо запевнення від усіх керівників, що такий закон у нас буде», – підкреслив Ситенко.  

Важливим він називає ще й той факт, що в країні прижилося таке поняття, як «аудит безпеки дорожнього руху», який полягає у превентивному виявленні всіх потенційних ризиків . Андрій Ситенко розповів, що він здатен знизити ризики виникнення аварій на дорогах. Експерт згадував досвід Естонії. Там за десять років існування такої методики скоротилася аварійність і смертність на дорогах зі 100% до 38%. Хоча за цей період часу втричі заросла кількість автомобілів. Ситенко також підкреслював, що проблема смертності та аварійності на дорогах є вкрай вкрай важливою для всього суспільства: «Її не так висвітлюють, як події в АТО. Але жертв значно більше. Коли за день на дорогах гине 20, а іноді й більше людей, а 90-100 травмуються – то це дуже трагічно».

Докладніше на відео Накипело Live:

 

comments powered by HyperComments