Що може зробити українські дороги більш безпечними?
Ця новина була озвучена під час круглого столу з теми «Що відбувається на наших дорогах?», яка пройшла в Харківському кризовому інфоцентрі. Ініціатором заходу виступила громадська організація «Товариство учасників руху», яка займається проблемами в даній сфері. Сам круглий стіл відбувся в межах Всесвітньої акції «Тиждень дорожнього руху», до якої Україна приєдналася 16 травня. «Справа в тому, що проблема безпеки, аварійності, травмування на дорогах вже давно стала проблемою світовою, – зазначив Андрій Ситенко, президент ГО «ТУР», – у неї дуже багато складових. І світ зійшовся на тому, що є дві головні ознаки. По-перше, що проблема безпеки є науковою. По-друге, що це проблема всього суспільства».
Він розповів, що у Верховній раді вже з’явився проект закону про створення Національної дорожньої агенції, яка не буде підпорядкована жодному міністерству. До рецензування даного законопроекту свого часу були залучені фахівці з різних галузей. На даний момент він знаходиться в робочій фазі. «Ми маємо запевнення від усіх керівників, що такий закон у нас буде», – підкреслив Ситенко.
Важливим він називає ще й той факт, що в країні прижилося таке поняття, як «аудит безпеки дорожнього руху», який полягає у превентивному виявленні всіх потенційних ризиків . Андрій Ситенко розповів, що він здатен знизити ризики виникнення аварій на дорогах. Експерт згадував досвід Естонії. Там за десять років існування такої методики скоротилася аварійність і смертність на дорогах зі 100% до 38%. Хоча за цей період часу втричі заросла кількість автомобілів. Ситенко також підкреслював, що проблема смертності та аварійності на дорогах є вкрай вкрай важливою для всього суспільства: «Її не так висвітлюють, як події в АТО. Але жертв значно більше. Коли за день на дорогах гине 20, а іноді й більше людей, а 90-100 травмуються – то це дуже трагічно».
Докладніше на відео Накипело Live: