Усі висотки знімуть з балансу ЖЕКів

Середа, 18 травня 2016, 16:08
Порядок списання багатоквартирних будинків, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 20 квітня 2016 року № 301, набрав чинності 12 травня.
Усі висотки знімуть з балансу ЖЕКів

 

За словами начальника управління реформування інфраструктури та економічного аналізу Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА Наталії Горбаненко, вказаний документ визначає механізм, який дозволить ЖЕКам зняти з балансу житлові будинки та передати їх на утримання співвласникам.

«На сьогодні близько 98% квартир у житлових будинках Харківщини приватизовані. При цьому самі будинки перебувають на балансі комунальних підприємств, що суперечить чинному законодавству, — цитує прес-служба ХОДА. — Сьогодні ЖЕКи отримали законні підстави та механізм передачі будинків на баланс власників квартир. В першу чергу, це потрібно тим мешканцям, які вже прийняли рішення самоорганізовуватися та утворювати ОСББ».

Начальниця зазначила, що передача висоток на утримання мешканців відбуватиметься поступово. «Списання може відбуватися за ініціативи ЖЕКів, які утворюватимуть відповідні комісії та узгоджуватимуть рішення з органами місцевого самоврядування або з відповідним міністерством, якщо будинок перебуває на його балансі. Ініціювати списання та подальшу передачу будинку на власне утримання може також ОСББ», — уточнила Наталя Горбаненко.

З даними ХОДА, на Харківщині налічується понад 12 тис. багатоквартирних будинків, які перебувають на балансі житлово-комунальних підприємств. Більшість з них — у Харкові.

comments powered by HyperComments